Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Międzynarodowy Festiwal Teatralny i Filmowy Młoda Malta 2019

Jako zespół organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego i Filmowego Młoda Malta 2019 chcielibyśmy najserdeczniej zaprosić do udziału w wydarzeniach festiwalowych w dniach od 3-7 czerwca br., które będą mieć miejsce w naszej szkole- Zespole Szkół Da Vinci na ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu – w budynku Collegium Da Vinci.

Nasz festiwal, którego szóstą edycję przygotowujemy właśnie w tym roku, to miejsce spotkania młodzieży z pięciu europejskich krajów, którzy poprzez język teatru dzielą się swoimi emocjami i przeżyciami oraz dyskutują na nurtujące nas wszystkich trudne tematy.

W tym roku idiomem naszego festiwalu jest „Let's Colour the World!” – bo chcemy pomalować ten szary, smutny świat radością, kreatywnością, integracją i energią młodych ludzi.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się dnia 3 czerwca o godzinie 19:00 w Auli Artis Collegium Da Vinci. Będzie można zobaczyć wówczas sztukę przygotowaną przez grupę FLESZ ze Stowarzyszenia Na Tak.
W trakcie festiwalu – w dniach od 4-6 czerwca odbywać się będą pokazy spektakli przygotowanych przez goszczące u nas grupy teatralne złożone z młodzieży z Poznania-z IV, V i XII LO, z British International School of Cracow z Krakowa, z gimnazjum w Seelze w Niemczech, ze szkoły spod Barcelony w Katalonii, szkoły z Hiszpanii spod Santiago de Compostela, z Mafry w Portugalii oraz Teatru 23 z Czernihowa na Ukrainie. Gościnnie wystąpi u nas również grupa studentów psychologii Uniwersytetu SWPS.

W sumie – 60 uczestników, 18 instruktorów – 11 spektakli, dwa filmy.

W trakcie festiwalu grupy teatralne będą uczestniczyły w warsztatach musicalowych, teatralnych oraz video artu, a wyniki ich prac zostaną pokazane na uroczystości zamknięcia festiwalu 7 czerwca o godzinie 18-tej w Auli Artis.

Serdecznie zapraszamy!
Sylwia Pielin-Sołtys
Koordynator Festiwalu Młoda Malta