Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Jakub Wittchen
Galeriafot. Jakub Wittchen
 • Praca mierzy się z problematyką ruchu i poruszania we współczesnym świecie. Nie można uciec od problemów naszej planety, nie ma powrotu do początku, do czystości. Jak zatem usytuować́ się w świecie i wobec świata, w którym się ruszam, bezruszam, powoduję, napromieniowuję, toksynuję, kupuję, śmieciuję, ekosystemuję, globalizuję, antropocenuję, transformuję, ignoruję, szkodzę, uważam, rozważam, zważam? Ile zauważam?

 • Agata Siniarska pracuje w obszarze choreografii usytuowanej pomiędzy ciałem a przestrzenią, myślą a wyobraźnią, faktem a fikcją. Interesuje ją wiedza zakorzeniona w różnych porządkach myślowych, która nie stara się wyjaśniać, ale angażować. Agata jest współzałożycielką female trouble – kolektywu, którego działania oscylują wokół problematyki tożsamości, ciała, feminizmu, przyjemności, afirmacji i miłości. Jest także współautorką Pinpoint TV - artystycznego projektu badawczego w formacie internetowego programu telewizyjnego. Obecnie Agata skupia się na eksplorowaniu tańca jako cichego aktu zabijania.

 • pomysł:
  Agata Siniarska

  choreografia:
  Agata Siniarska, Ania Nowak, Katarzyna Wolińska

  dramaturgia:
  Mateusz Szymanówka

  konsultacje:
  Jeanine Durning, Julia Rodriguez, Karolina Grzywnowicz

  reżyseria światła:
  Joanna Leśnierowska

  produkcja:
  Nowy Teatr

  koprodukcja:
  Art Stations Foundation

  W ramach programu choreograficznego Nowego Teatru i Art Stations Foundation POSZERZANIE POLA

  Kurator:
  Joanna Leśnierowska