Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

 • Osiedlowy piknik muzyczny, który odbędzie się 13 czerwca, zadedykowany jest wszystkim mieszkańcom i mieszkankom osiedla Kopernika. To podsumowanie projektu „Kopernik na Podsłuchu”, cyklu wydarzeń realizowanych na tym grunwaldzkim osiedlu od kwietnia do czerwca, przez grupę młodych entuzjastów modernistycznej architektury, miejskiej audiosfery i życia między blokami, pod opieką Fundacji Malta. Podczas wydarzenia zadebiutuje na scenie pierwsza poznańska Osiedlowa Orkiestra, współtworzona przez lokalnych muzyków i amatorów śpiewania. Na zielonych skwerkach i betonowych chodnikach między blokami odbędzie się też pierwsze plenerowe KOimpro, czyli muzyczne improwizacje z miejscami, w różnych składach instrumentalnych, z których organizacji słynie Kołorking Muzyczny. Tego popołudnia będzie można również odsłuchać dźwiękową mapę osiedla Kopernika oraz poznać wyniki prac prowadzonej tam społecznej inwentaryzacji audiosfery. Najmłodsi będą mieli okazję zostać współautorami obrazu tańczonego do muzyki. Zakończeniem pikniku będzie wspólna, sąsiedzka potańcówka przy muzyce wyselekcjonowanej specjalnie na tę okazję.

  Program finału „Kopernika na podsłuchu”, 13 czerwca:

  17:00 – rozpoczęcie pikniku
  17:15 – Koncert Chodzony czyli muzyczny spacer śladami występów KOimpro. To niezwykłe spotkanie muzyków zarówno profesjonalnych jak i amatorskich, które po raz pierwszy wydarzy się plenerowo. Z osób, które zgłoszą chęć i możliwość zagrania na KOimprowizacyjnym koncercie wylosowane zostaną trzy-cztero-pięcio-osobowe składy, które podczas docelowego wydarzenia zagrają wspólny, krótki koncert. Wybrane składy mogą albo zaimprowizować sytuację sceniczną bez wcześniejszego przygotowania, albo dokonać próby i ugadać szczegóły jak będzie wyglądał koncert w danym dniu. Pomysłodawcą i opiekunem tej niezwykłej sytuacji jest Kołorking Muzyczny.

  19:00 - Finałowy Koncert Osiedlowej Orkiestry. Premierowy występ muzyków, którzy biorą udział w warsztatach na osiedlu Kopernika. Wystąpią zarówno instrumentaliści, jak i śpiewacy. Dyrygować będą prowadzący warsztaty: Marta Kaca i Hubert Karmiński. Koncert będzie podsumowaniem kilkutygodniowej pracy. W pierwszych warsztatach udział wzięło ponad 30 osób! Skład orkiestry oraz jej repertuar będą niespodzianką.

  19:30 - 21:30 Potańcówka sąsiedzka. Cofniemy się do muzycznych lat 70. czyli czasów, gdy na Kopernika powstawało osiedle z wielkiej płyty. Zapraszamy mieszkańców na tańce z najlepszymi polskimi hitami z tamtych lat. Zagra Agnieszka Różyńska.

  Pozostałe wydarzenia:

  Obraz tańczony – Warsztaty podczas, którego spróbujemy przełożyć przeżycia dźwiękowe na język plastyczny poprzez wykorzystanie ekspresji cielesnej uczestników zajęć. Wsłuchując się w rytm muzyki, będziemy poszukiwać jej ruchu oraz obrazu. O ile przecież melodię możemy zapisać nutami, to czy również ruchem? Jeżeli tak, to jaki kolor posiadają dźwięki niższe, a jakie wyższe? Które z nich są skoczne, a które powolne? Będziemy chodzić, siedzieć, skakać… malować dłońmi i stopami. Po prostu tańczyć!

  Mapa dźwiękowa oraz wyniki społecznej inwentaryzacji. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z wynikami prac badawczych i nasłuchowych, prowadzonych przez miesiąc w różnych częściach osiedla Kopernika. Przedstawione zostaną między innymi mapy dźwiękowe, krótkie nagrania dźwięków osiedla. Powstanie też reportaż o audiosferze osiedla oraz Kopernikański Sygnał Osiedlowy.