Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert
 • Mikro Dom Kultury zaprasza na cykl wydarzeń „Zielone wakacje” na Lotaryńskiej 6. Chcecie spróbować naszych wspaniałych wiśni, porzeczek, cukinii i ziół, a przy okazji wspólnie przygotować smaczne i zdrowe przysmaki? Zapraszamy w każdy czwartek lipca na warsztaty roślinno-kulinarne w naszym ogródku Co tydzień będzie też z nami ogrodowy ekspert − Bartek, który podzieli się wiedzą na temat uprawy roślin, wesprze dobrą radą i opowie o różnych istotach żyjących między liśćmi.

  Na pierwszym spotkaniu przygotujemy niezastąpione w letnim sezonie warzywne pasty i smarowidła! Macie swoje ulubione wersje, pokoleniowe przepisy lub po prostu nie wiecie co zrobić ze swoimi warzywami? Wpadajcie na Lotaryńską 6! Mamy miski, blendery, pyszne przepisy i doświadczonych kucharzy i chcemy się po sąsiedzku podzielić.

  Bartek Wojtczak: miłośnik ekologicznego ogrodnictwa, które jest dla niego nie tylko codzienną pracą, ale przede wszystkim pasją, którą chce się dzielić, aby propagować idee permakulturowe. Chętnie wspiera lokalne działania społeczne.

  Mikro Dom Kultury przy ul. Lotaryńskiej 6 to pierwsza tymczasowa przestrzeń sąsiedzkich spotkań i kultury na Naramowicach. W minionym roku działali tu rezydenci Generatora Malta, teraz – podczas warsztatów czy koncertów spotykają się mieszkańcy Naramowic. Podczas Malta Festival Poznań 2019 w ogrodzie domku przy Lotaryńskiej 6 odbył tu mikrokoncert Karoliny Czarneckiej. 

  Co w lipcu w Mikro Domu Kultury?
  18.07, godz. 17:30
  Co rośnie w ogrodzie? Inwentaryzacja roślin z ogrodnikiem
  25.07, godz. 17:30
  Roślinne nadruki na koszulkach i torbach / warzywne kiszonki

  Wydarzenia dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Poznania