Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert
 • Mikro Dom Kultury zaprasza na cykl wydarzeń „Zielone wakacje” na Lotaryńskiej 6. Chcecie spróbować naszych wspaniałych wiśni, porzeczek, cukinii i ziół, a przy okazji wspólnie przygotować smaczne i zdrowe przysmaki? Zapraszamy w każdy czwartek lipca na warsztaty roślinno-kulinarne w naszym ogródku Co tydzień będzie też z nami ogrodowy ekspert − Bartek, który podzieli się wiedzą na temat uprawy roślin, wesprze dobrą radą i opowie o różnych istotach żyjących między liśćmi.

  Na ostatnim lipcowym spotkaniu odbędą się roślinne warsztaty z sitodruku! Plan jest taki: wy bierzecie swoje rzeczy, a Basia Bilon ze Znacznika − sito i farby. Razem naniesiemy roślinne motywy znalezione w naszym ogrodzie, aby dać nowego ducha starym ciuchom! Nadadzą się bluzki, spodnie, torby, poszewki i inne rzeczy, którwstraciły blask, którym coś dolega, które mają plamę z kawy, a które zasługują na kwieciste, nowe oblicze. Pamiętajcie, aby przeszukując zakamarki szafy wybierać jasne i naturalne tkaniny, łatwiej będzie nam się na nich drukowało.

  Zgodnie z lotaryńską, czwartkową tradycją nie zabraknie również jedzenia! Tym razem zaprosimy do wspólnego przygotowywania jedynego w swoim rodzaju superfoods: kiszonek. Przyjdzcie i podzielcie się swoimi ulubionymi wersjami warzywnego kwaszenia. 

  Wstęp na warsztaty jest bezpłatny a produkty na kiszonki będą na Was czekać w naszym ogrodzie.

  Bartek Wojtczak: miłośnik ekologicznego ogrodnictwa, które jest dla niego nie tylko codzienną pracą, ale przede wszystkim pasją, którą chce się dzielić, aby propagować idee permakulturowe. Chętnie wspiera lokalne działania społeczne.

  Znacznik: Pracownia sitodruku i małe studio graficzne działające na Jeżycach. Drukują na tkaninie i papierze, prowadzą warsztaty, projektują.

  Mikro Dom Kultury przy ul. Lotaryńskiej 6 to pierwsza tymczasowa przestrzeń sąsiedzkich spotkań i kultury na Naramowicach. W minionym roku działali tu rezydenci Generatora Malta, teraz – podczas warsztatów czy koncertów – spotykają się mieszkańcy Naramowic. Podczas Malta Festival Poznań 2019 w ogrodzie domku przy Lotaryńskiej 6 odbył tu mikrokoncert Karoliny Czarneckiej.

  Wydarzenia dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Poznania