Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

grafika: Maria Dondajewska
Galeriagrafika: Maria Dondajewska
  • „Kopernik na podsłuchu” poszukuje amatorów muzyki do stworzenia Orkiestry Osiedlowej. Pierwsza próba już 13 maja o godzinie 17! Pomysłodawcy lokalnego muzykowania – Maria Dondajewska, Bartłomiej Kalinowski, Marta Olejniczak i Dorota Zygmunt – zapraszają mieszkańców i mieszkanki os. Kopernika, sąsiadów z Grunwaldu i innych dzielnic. Bez względu na wiek i umiejętności.

    Wspólne śpiewanie i granie znanych oraz lubianych melodii ma budować poczucie wspólnoty. Zaproszenie kierowane jest przede wszystkim do mieszkanek i mieszkańców Osiedla Kopernika, ale organizatorzy i organizatorki są otwarci również na muzyków z Grunwaldu i innych dzielnic Poznania. – Członkiem orkiestry może zostać każdy, profesjonalistka i amator. Próby potrwają tylko miesiąc. Będziemy się spotykać w poniedziałkowe popołudnia. A na finał zagramy wspólnie koncert między blokami – zapowiadają. Warsztaty poprowadzą Marta Kaca – dyrygentka, Hubert Karmiński – instrumentalista i producent muzyczny oraz Martyna Gibes – wokalistka. Wszyscy związani są z Kołorkingiem Muzycznym, wyjątkową inicjatywą poznańskiego, niezależnego środowiska muzycznego, działającą na co dzień na św. Marcinie.

    Orkiestra będzie składać się z dwóch części: instrumentalnejdla osób, które posiadają własny instrument (amatorów i profesjonalistów) oraz wokalnejdla wszystkich chętnych do uruchomienia przepony i strun głosowych (doświadczenie nie jest konieczne). Na osoby, które przyłączą się do orkiestry czekają cztery spotkania z dyrygenturą stylizowaną, swobodną improwizacją i wspólnym przygotowaniem utworów. Pokaz umiejętności Orkiestry Osiedlowej odbędzie się 13 czerwca na finałowym koncercie między blokami!

    Jeśli jesteś zainteresowany napisz na adres: orkiestra.kopernika@gmail.com lub wypełnij formularz zgłoszeniowy w Klubie Osiedlowym Kopernik (ul. Galileusza 8).

    Dołącz do wydarzenia i bądź nastrojony!