Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Maurycy Stankiewicz
Galeriafot. Maurycy Stankiewicz
 • This Is the Real Thing to spektakl, w którego centrum znajduje się ciało. Tancerka tworzy i dekonstruuje swoje środowisko, bawiąc się krajobrazem wizualnych znaczeń i możliwych odniesień. Ciało funkcjonuje w formie nieskończonego hipertekstu, odsyłającego widza do coraz to nowych skojarzeń. Z dialogu realnego i wyobrażonego wyłania się pytanie o to, czym faktycznie jest ciało, jak je postrzegamy i na ile możemy je świadomie konstruować.

 • Anna Nowicka - jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach ucieleśnienia, płynnej obecności i choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między praktyką, procesem twórczym a ich rezultatem. Anna praktykuje Saphire® practice w The School of Images, współtworzy www.dreamyourworld.org.
  Jej najnowszy spektakl EYE SEA będzie miał premierę w grudniu 2019 w HAU3 w Berlinie
  www.annanowicka.com 

 • pomysł i wykonanie:
  Anna Nowicka

  dramaturgia:
  Mateusz Szymanówka

  muzyka:
  Adam Świtała

  kostiumy:
  Tanja Padan / Kiss the Future

  zdjęcie promo:
  Katarzyna Szugajew

  reżyseria światła:
  Aleksandr Prowaliński

  produkcja:
  Nowy Teatr

  koprodukcja:
  Art Stations Foundation

  W ramach programu choreograficznego Nowego Teatru i Art Stations Foundation POSZERZANIE POLA

  Kurator:
  Joanna Leśnierowska