Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

 Alice Joana Gonçalves, archiwum artystki
Galeria Alice Joana Gonçalves, archiwum artystki
 • Jestem dziewczyną pośród koni

  Jestem pięknym koniem

  Jestem królową koni

  Co pojawia się, gdy rozum zasypia i nieodparcie kierują nami instynkty?

  Spoglądam i widzę jedynie ciszę zastępującą ludzi

  w tej jednej chwili, gdy wszystkie moje głębokie uczucia …

  rozwieram nogi i dosiadam pędzącego konia

  Co pojawia się, gdy rozum zasypia i nieodparcie kierują nami instynkty? The Foxes to remake spektaklu The Hunting. Łączy je to, że zgłębiają ideę przeszłości i jej kontynuacji jako ciała, które między 2013 a 2018 r. – datami realizacji obu projektów – nigdy się nie zatrzymało. Punktem wyjścia jest założenie, że jest ono materią kształtującą się i kształtowaną w czasie i przestrzeni przez następujące po sobie posągi – ucieleśnienia. Odsłania to jego kruchość, która staje się kluczowym elementem spektaklu. Spektakl dzieli się na trzy akty. Akt 1 DAD – to ciało przeciw materii; akt 2 MOM – to ciało, które dostosowuje się do materii i poza nią wykracza; Akt 3 Daughter – to nowe ciało.


   

 • Alice Joana Gonçalves jest uznaną na portugalskiej i europejskiej scenie tancerką i choreografką, chociaż zanim zajęła się sztuką była prawniczką specjalizującą się w kryminalistyce. Na styku dwóch pól i światów: zbrodni oraz pola, na którym obecnie działa - pracy z ciałem, instynktami, emocjami i impulsami tworzy projekty bardzo oryginalne i zmysłowe.

  Poznaj Alice Joanę Gonçalves: