Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Kelly Schacht, archiwum artystki
GaleriaKelly Schacht, archiwum artystki
  • „Celem projektu The Conversation Pieces jest stworzenie spotkania i jednocześnie rozłamu. Fragmenty konwersacji znajdują się nie na swoim miejscu albo, inaczej mówiąc, są umieszczone w określonych miejscach jako skonstruowane zjawiska. Interesuje mnie to, co oznacza bycie publicznym, mnogim, społecznością, (ludzką) wspólnotą, niezależnie od tego, czy są one z sobą połączone, czy nie. Mówiąc »publiczny«, odwołuję się bezpośrednio do czynności mówienia, które zmierza ku sferze politycznej (staje się publiczne). Działanie i mówienie / wolność i mnogość. Interesuje mnie nawiązanie do »zainscenizowanego« miejsca lub szablonu, w którym niezgodne przedmioty / ludzie spotykają się we współdziałaniu, uruchamiając swoją wolność, nawiązując relacje oraz tworząc lub ujawniając nowe rzeczywistości”.

    – Kelly Schacht

  • Kelly Schacht urodziła się w 1983 r. w Roeselare w Belgii. Mieszka i pracuje w Gandawie, gdzie studiowała rzeźbę i instalację w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych. W czasach, w których koncepcje tego, co „nowe”, i tego, co „unikatowe”, stały się niezwykle względne, artystka gra w swoich pracach pojęciami autorstwa i oryginalności. Zarówno chwile, jak i przedmioty z przeszłości zostają ponownie przemyślane i budują odnowione przeżycie estetyczne.

    Kelly Schacht jest artystką wizualną, specjalnie na festiwal Malta przygotuje widzialne, a czasem ukryte, interwencje w przestrzeni miejskiej. Poszuka w nich odpowiedzi na pytania: jak się komunikujemy? jak uczymy się mówić? Do projektu zaangażuje osoby z Poznania, które posiadają szczególne umiejętności komunikowania się: czytają z ruchu warg bądź mówią językiem migowym.

    Poznaj Kelly Schacht: