Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Obce ciało 2, grupa Sprostowanie, archiwum grupy
GaleriaObce ciało 2, grupa Sprostowanie, archiwum grupy
  • Wykład performatywny Cristiny Ferreiry o znaczeniu tożsamości (między)narodowej, o roli adaptacji, tłumaczenia, rutyny i mimikry w codziennym życiu imigrantki oraz o powiązaniach między ciałem a językiem w kontekście ponadnarodowym. W jaki sposób ciało obcego odnosi się do środowiska gospodarza? Kiedy gość tak się zasymilował, że staje się hybrydą? Jak dotykać obcego ciała?

    Naszym celem jest sprostowanie kilku rzeczy. Chcemy przyjrzeć się paradygmatom kształtującym nasze bycie w świecie i sprostować pewne normy, które są nam narzucane społecznie, kulturowo, narodowo i gatunkowo. Trzonem naszej aktywności będą otwarte działania propokojowe: warsztaty, działania per formatywne i interaktywne oprowadzanie wokół pl. Wolności, którego specyfika stworzy pole do dyskutowania i uzgadniania treści Sprostowania” – grupa Sprostowanie.

  • Cristina Ferreira (1990, Lisbon, Portugal) - artystka wizualna, absolwentka Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych w Lizbonie (2012) oraz Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2015). Mieszka i pracuje w Poznaniu.

    Obecnie pracuje nad tematami przesiedlenia, obcości, inności, wielokulturowości i wyobcowania. Interesuje się sztuką partycypacyjną i interakcjną, która bezpośrednio angażuje obcokrajowców w Polsce, a także pracą artystyczną, która omawia te tematy w sposób indywidualny / autorski (szczególnie przez performans, dźwięk i instalacji).