Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Obce ciało 1, grupa Sprostowanie, f. Cristina Ferreira
GaleriaObce ciało 1, grupa Sprostowanie, f. Cristina Ferreira
 • ODBIERZ BEZPŁATNĄ WEJŚCIÓWKĘ!

  Spacer do Urzędu Wojewódzkiego Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, znajdującego się przy placu Wolności, gdzie zastanowimy się nad doświadczeniem obcokrajowców w Poznaniu i Polsce. Podejdziemy do tekstu Sprostowania za pomocą narzędzi performatywnych, aby omówić rzeczywistość imigranta i imigrantki, pełną polityczności i biurokracji, różnorodności językowej, szoków kulturowych, ograniczeń i możliwości.

  Naszym celem jest sprostowanie kilku rzeczy. Chcemy przyjrzeć się paradygmatom kształtującym nasze bycie w świecie i sprostować pewne normy, które są nam narzucane społecznie, kulturowo, narodowo i gatunkowo. Trzonem naszej aktywności będą otwarte działania propokojowe: warsztaty, działania per formatywne i interaktywne oprowadzanie wokół pl. Wolności, którego specyfika stworzy pole do dyskutowania i uzgadniania treści Sprostowania” – grupa Sprostowanie.

 • Barbara Prądzyńska – aktorka, performerka, twórczyni i reżyserka teatralna, pedagożka teatru, animatorka kultury. Pracuje w kontekstach społecznych w Polsce i na świecie.

  Anna Siekierska – za pomocą sztuki i działań aktywistycznych dąży do afirmacji wspólnoty wszystkich istot oraz wypowiada się w imieniu innych gatunków eksploatowanych i dyskryminowanych przez homo sapiens.

  Aleksandra Polerowicz – działa na polach sztuki i aktywizmu, motywowana poczuciem globalnej, międzygatunkowej odpowiedzialności i solidarności.

  Cristina Ferreira – artystka interdyscyplinarna. Zajmuje się tematami przesiedlenia, obcości, wielokulturowości i języka poprzez sztukę partycypacyjną, interaktywne instalacje i performance.

  Adelina Cimochowicz - ekofeministka, weganka, działaczka w warszawskim ruchu lokatorskim, współtwórczyni Kolektyw Kryzys