-
Podczas spaceru odniesiemy się do paradygmatu przyznającego człowiekowi pozycję dominującą względem wszystkich innych bytów. Przyjrzymy się konstrukcjom językowym, które ułatwiają eksterminację innych istot. Zwrócimy się ku chwastom, gatunkom inwazyjnym, szkodnikom. Uważamy, że podział na ludzi i ich kulturę oraz „naturalnych” nie-ludzi, których można posiadać na własność, eksploatować i masowo mordować, musi zostać zniesiony. Czas na współistnienie!
„Naszym celem jest sprostowanie kilku rzeczy. Chcemy przyjrzeć się paradygmatom kształtującym nasze bycie w świecie i sprostować pewne normy, które są nam narzucane społecznie, kulturowo, narodowo i gatunkowo. Trzonem naszej aktywności będą otwarte działania propokojowe: warsztaty, działania per formatywne i interaktywne oprowadzanie wokół pl. Wolności, którego specyfika stworzy pole do dyskutowania i uzgadniania treści Sprostowania” – grupa Sprostowanie.
zbiórka przy punkcie info na pl.Wolności
Barbara Prądzyńska – aktorka, performerka, twórczyni i reżyserka teatralna, pedagożka teatru, animatorka kultury. Pracuje w kontekstach społecznych w Polsce i na świecie.
Anna Siekierska – za pomocą sztuki i działań aktywistycznych dąży do afirmacji wspólnoty wszystkich istot oraz wypowiada się w imieniu innych gatunków eksploatowanych i dyskryminowanych przez homo sapiens.
Aleksandra Polerowicz – działa na polach sztuki i aktywizmu, motywowana poczuciem globalnej, międzygatunkowej odpowiedzialności i solidarności.
Cristina Ferreira – artystka interdyscyplinarna. Zajmuje się tematami przesiedlenia, obcości, wielokulturowości i języka poprzez sztukę partycypacyjną, interaktywne instalacje i performance.
Adelina Cimochowicz - ekofeministka, weganka, działaczka w warszawskim ruchu lokatorskim, współtwórczyni Kolektyw Kryzys