Biała flaga była używana przez ludność cywilną miejscowości, znajdujących się na linii frontu, w celu poinformowania wrogich oddziałów o tym, że w ich domach nie kryją się żołnierze. Jest to także symbol kapitulacji. My się jednak nie poddajemy, nie mamy też wrogich zamiarów. Wywieszamy zwykłe, białe flagi, proste w formie i przekazie. Pragniemy pokoju, tak bardzo jak naiwnie i niemożliwie to brzmi. Zapraszamy do udziału w performansie polegającym na wywieszeniu 80 białych flag na fasadzie jednej z kamienic przy Placu Wolności.
Naszym celem jest sprostowanie kilku rzeczy. Chcemy przyjrzeć się paradygmatom kształtującym nasze bycie w świecie i sprostować pewne normy, które są nam narzucane społecznie, kulturowo, narodowo i gatunkowo. Trzonem naszej aktywności będą otwarte działania propokojowe: warsztaty, działania per formatywne i interaktywne oprowadzanie wokół pl. Wolności, którego specyfika stworzy pole do dyskutowania i uzgadniania treści Sprostowania – grupa Sprostowanie.
Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi wydarzeniami grupy Sprostowanie:
23.06, niedziela
12:00-17:00 Pokój w praniu
19:00 Roztocza/my pokój
24.06, poniedziałek
14:00-18:00 MIR: warsztaty propokojowe
17:00 Obce Ciało I
22:30 Obce Ciało II
25.06, wtorek
14:00-18:00 MIR: warsztaty propokojowe
19:00 Naturokultura
26.06, środa
14:00-18:00 MIR: warsztaty propokojowe
.
Barbara Prądzyńska – aktorka, performerka, twórczyni i reżyserka teatralna, pedagożka teatru, animatorka kultury. Pracuje w kontekstach społecznych w Polsce i na świecie.
Anna Siekierska – za pomocą sztuki i działań aktywistycznych dąży do afirmacji wspólnoty wszystkich istot oraz wypowiada się w imieniu innych gatunków eksploatowanych i dyskryminowanych przez homo sapiens.
Aleksandra Polerowicz – działa na polach sztuki i aktywizmu, motywowana poczuciem globalnej, międzygatunkowej odpowiedzialności i solidarności.
Cristina Ferreira – artystka interdyscyplinarna. Zajmuje się tematami przesiedlenia, obcości, wielokulturowości i języka poprzez sztukę partycypacyjną, interaktywne instalacje i performance.
Adelina Cimochowicz - ekofeministka, weganka, działaczka w warszawskim ruchu lokatorskim, współtwórczyni Kolektyw Kryzys