Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Pokój w praniu, archiwum grupy Sprostowanie
GaleriaPokój w praniu, archiwum grupy Sprostowanie
 • Mija właśnie 80 lat od rozpoczęcia II wojny światowej. Ostatni świadkowie odchodzą, a wraz z nimi w zapomnienie popada pamięć o tym, jaką wartość ma pokój, równość i solidarność. Zasiadając wspólnie przy maszynach do szycia, stworzymy 80 pokojowych flag w różnych odcieniach bieli, z materiałów rozmaitego pochodzenia i przeznaczenia. Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Poznania oraz wszystkich gości Festivalu Malta do włączenia się w akcję szycia, by tym gestem wyrazić wsparcie naszych działań propokojowych. Flagi te w ramach akcji performatywnej wspólnie wywiesimy na na jednej z kamienic przy Placu Wolności.

  Naszym celem jest sprostowanie kilku rzeczy. Chcemy przyjrzeć się paradygmatom kształtującym nasze bycie w świecie i sprostować pewne normy, które są nam narzucane społecznie, kulturowo, narodowo i gatunkowo. Trzonem naszej aktywności będą otwarte działania propokojowe: warsztaty, działania per formatywne i interaktywne oprowadzanie wokół pl. Wolności, którego specyfika stworzy pole do dyskutowania i uzgadniania treści Sprostowania – grupa Sprostowanie.

  Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi wydarzeniami grupy Sprostowanie:

  23.06, niedziela
  12:00-17:00 Pokój w praniu
  19:00 Roztocza/my pokój
  24.06, poniedziałek
  14:00-18:00 MIR: warsztaty propokojowe
  17:00 Obce Ciało I
  22:30 Obce Ciało II
  25.06, wtorek
  14:00-18:00 MIR: warsztaty propokojowe
  19:00 Naturokultura
  26.06, środa
  14:00-18:00 MIR: warsztaty propokojowe

 • Barbara Prądzyńska – aktorka, performerka, twórczyni i reżyserka teatralna, pedagożka teatru, animatorka kultury. Pracuje w kontekstach społecznych w Polsce i na świecie.

  Anna Siekierska – za pomocą sztuki i działań aktywistycznych dąży do afirmacji wspólnoty wszystkich istot oraz wypowiada się w imieniu innych gatunków eksploatowanych i dyskryminowanych przez homo sapiens.

  Aleksandra Polerowicz – działa na polach sztuki i aktywizmu, motywowana poczuciem globalnej, międzygatunkowej odpowiedzialności i solidarności.

  Cristina Ferreira – artystka interdyscyplinarna. Zajmuje się tematami przesiedlenia, obcości, wielokulturowości i języka poprzez sztukę partycypacyjną, interaktywne instalacje i performance.

  Adelina Cimochowicz - ekofeministka, weganka, działaczka w warszawskim ruchu lokatorskim, współtwórczyni Kolektyw Kryzys