Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Grafika: Maria Dondajewska
GaleriaGrafika: Maria Dondajewska
 • Zapraszamy na spacer po Osiedlu Kopernika! To niezwykła okazja, żeby spotkać się z autorami koncepcji urbanistycznej osiedla architektami Andrzejem Kurzawskim i Piotrem Wędrychowiczem.

  Pamiętacie sąsiedzki piknik albo spacery sentymentalne prowadzone przez Barbarę Prądzyńską na Osiedlu Kopernika? Organizatorzy wspominają te spotkania, gdyż energia i entuzjazm jakim ich obdarzyliście na stałe wpisały się w ich wyobrażenie o przestrzeni Kopernika.

  W ramach projektu „Kopernik na podsłuchu”, odbędzie się spacer z architektami ANDRZEJEM KURZAWSKIM i PIOTREM WĘDRYCHOWICZEM – twórcami koncepcji urbanistycznej Osiedla Kopernika, oraz krytykiem architektury KUBĄ GŁAZEM. Spotkanie to pozwoli zestawić ze sobą dwa obrazy osiedla, współczesny oraz ten prawdziwie kopernikański – obraz nowoczesności, którą chcieli wykreować architekci w latach 70. XX wieku.

  Artystyczno-animacyjny projekt „Kopernik na Podsłuchu” dedykowany jest Osiedlu Kopernika, jego mieszkańcom, mieszkankom oraz przestrzeniom publicznym. Poprzez serię działań warsztatowych, twórczych i badawczych związanych z muzyką, organizatorzy chcą przywrócić na osiedlu ideę „miasta w działaniu”. Całość projektu ma zakończyć się jednodniowym świętem Kopernika: koncertem, muzycznym spacerem KOimpro!, uruchomieniem rzeźby dźwiękowej i potańcówką.

  Spacer odbędzie się w piątek 26.04.2019 o godz. 17:30
  Miejsce startu: plac przed Kościołem Świętej Rodziny przy ul. Promienistej 131

  Dołącz do wydarzenia na Facebooku.
  Do licznego zobaczenia!