Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. archiwum artystki
Galeriafot. archiwum artystki
  • Dyskusja poruszać będzie tematy związane ze współczesnym rozumieniem pojęcia „Natury”. Stadion im. Edmunda Szyca jest przestrzenią przejętą przez przyrodę i stanowi przyczynek do refleksji nad jej miejscem w mieście. Przyszłość ogromnej różnorodności życia, które się tam rozwinęło jest niepewna. Niepewność przetrwania i brak szacunku dotyka wszystkie tereny miejskie nazywane „nieużytkami" (patrz: poznański skłot Rozbrat, ogródki działkowe, korytarze napowietrzające i wiele innych). Artystka chciałaby znaleźć formułę ochrony prawnej takich miejsc. Proponuje otwartą rozmowę o znaczeniu słowa park i nowym jego rozumieniu, jako miejsca gdzie afirmatywnie podchodzi się do życia roślin, zwierząt i grzybów oraz ich sprawczej siły w kształtowaniu przestrzeni.

    Na wydarzenie zapraszamy wszystkie istoty, które chcą porozmawiać o przyrodzie i poznać wyniki badania biosekwestracji (wychwytywania i magazynowania dwutlenku węgla, przy udziale procesów biologicznych). Do dyskusji artystka zaprosiła Magdalenę Garczarczyk (architektkę krajobrazu, inspektorkę nadzoru budowlanego), Krystynę Jędrzejewską-Szmek (artystkę, biolożkę, badaczkę syndromu „plant blindness”), Agnieszkę Malinowską (architektkę krajobrazu działającą w koalicji ZaZieleń Poznań oraz w Stowarzyszeniu Kolektyw Kąpielisko), Zofię Nierodzińską (artystkę, kuratorkę, ekoseksualistkę) i Krzysztofa Króla (związanego z poznańskim Rozbratem oraz związkiem zawodowym Inicjatywa Pracownicza)

    Spotkanie odbywa się w ramach projektu Sanatorium Anny Siekierskiej: