Performans PROM-1, inspirowany książką Bałkany – raport z polskich misji Grzegorza Kaliciaka, zaczerpnął swój tytuł od rodzaju miny wyskokowej, która w 1994 r. była przyczyną śmierci dwóch polskich saperów przebywających na misji operacyjnej w Chorwacji. Stworzenie postaci młodego sapera, zawieszonego w swojej narracji między latami dziewięćdziesiątymi a współczesnością, staje się dla twórców pretekstem do postawienia pytań o kondycję psychiczną żołnierzy oraz ich motywacje do pełnienia służby.
Po performansie zapraszamy na spotkanie z płk Grzegorzem Kaliciakiem, pisarzem i oficerem Wojska Polskiego.
Jan Jeliński
Student IV roku Wydziału Reżyserii w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Odbył asystentury reżyserskie u Anny Smolar (Henrietta Lacks) w Nowym Teatrze w Warszawie oraz Michała Borczucha (Żaby) w Teatrze Studio w Warszawie. Zdobywca nagrody ZAIKS na 8. Forum Młodej Reżyserii za spektakl Sztuczne jezioro. Twórca czytania / instalacji Drugi pokój na Festiwalu Klasyka Żywa. Uczestnik Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction (2018).
Michał Górczyński
Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Od 1998 r. zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne oraz muzyki do teatru. Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Występował jako solista z takimi zespołami jak de Ereprijs, Kwartet Śląski, Orkiestra „Aukso”, Filharmonia Narodowa, Filharmonia Podlaska. Uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 r. współtworzy zespół „Kwartludium” specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Od 2008 r. pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego, inspirując się beat boxem i współpracując z jednym z najlepszych polskich beat boxerów „Tik Takiem” Patrykiem Matelą.
Mateusz Korsak
Aktor teatralny i filmowy. Absolwent wydziału aktorskiego PWST w Krakowie. Brał udział w przedstawieniach dyplomowych: Jednak Płatonow w reżyserii Pawła Miśkiewicza (wyróżnienie na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Hipolita), Niech żyje wojna! w reżyserii Remigiusza Brzyka, Ożenek w reżyserii Wiktora Logi Skarczewskiego. Występował m.in. w TR Warszawa (Judasz Laboratorium) i Teatrze Miejskim w Gliwicach (Tramwaj zwany pożądaniem).
Alicja Kobielarz
Studentka Artes Liberales II stopnia na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Autorka tekstów dramatycznych, m.in. Makbet, Żyjemy w najlepszym z możliwych światów, hybris. opowieść o miłości, 18-18, dom galeria. Nagrodzona w 23. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za najciekawszy debiut dramatopisarski. Asystowała Annie Smolar przy spektaklach Ośrodek wypoczynkowy (Komuna Warszawa) i Kilka obcych słów po polsku (Teatr Żydowski i Teatr Polski w Warszawie). Uczestniczka Rezydencji Sopot Non-Fiction (2018), projektu dramaturgicznego Teatru im. Horzycy w Toruniu i Teatru Dramatycznego w Poniewieżu (Litwa), Sceny Nowej Dramaturgii w Rzeszowie (2019).