Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Poznańska Garażówka / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaPoznańska Garażówka / fot. Klaudyna Schubert
  • Poznańska Garażówka to kolektyw zaangażowany w materialną pomoc i przeciwdziałanie społecznej marginalizacji osób z doświadczeniem uchodźczym. Po raz kolejny zainicjuje na ich rzecz wyprzedaż książek, ubrań, płyt, biletów i ciast. Tym razem organizatorki naświetlą konsekwencje podpisania umowy UE-Turcja oraz jej wpływ na jakość i warunki życia w Turcji tysięcy osób przymusowo wysiedlonych ze swoich domów. Całą zbiórkę przekażą na działalność organizacji Kids Paradise na pograniczu syryjsko-tureckim.

  • Poznańska Garażówka

    Reprezentujemy grupę osób, oddolnych inicjatyw i organizacji, która realizuje akcje mające na celu materialną pomoc dla osób z doświadczeniem uchodźczym z różnych części świata ogarniętych wojną, dyktaturami, kryzysem humanitarnym.

    Dlaczego robimy garażówki?

    Tak naprawdę mówienie o »uchodźcach« jest pewnym skrótem, który odnosi się do ich aktualnego położenia i ewentualnie statusu, ale musimy pamiętać, że są to przede wszystkim osoby: KOBIETY, MĘŻCZYŹNI I DZIECI ZNAJDUJĄCE SIĘ W SYTUACJI UCHODŹCÓW I MIGRANTÓW. Na świecie jest około 65 milionów osób, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów. Za każdą z tych osób stoi indywidualna historia i indywidualne cierpienie. Uchodźcą staje się bez względu na wiek i płeć, choć ponad połowę stanowią dzieci.

    Realizowana przez polskie władze polityka antyuchodźcza sprawia, że bardzo często zapomina się o indywidualnym wymiarze tragedii osób uciekających przed cierpieniem, torturami, prześladowaniami lub głodem. Dlatego nasze działania mają na celu nie tylko wsparcie materialne (głównie w postaci żywności, opieki medycznej i zaplecza związanego z codziennością), które poza pomocą w przeżyciu dają też namiastkę sprawczości i decyzyjności, ale również rzetelną informację o tym w jakiej sytuacji znajdują się osoby pozostające w drodze - na Morzu Śródziemnym, na szlaku bałkańskim, z rosyjskich republik północnego Kaukazu – i w obozach dla uchodźców, czy na granicy Brześć-Terespol.