Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Zagi zagra koncert na zakończenie pikniku.
GaleriaZagi zagra koncert na zakończenie pikniku.
 • Mikro Dom Kultury zaprasza na sąsiedzki piknik, teatralizowaną baśń, wspólne gotowanie, a na finał magiczny koncert w dzikim ogrodzie. Weżcie swoje ulubione, ciepłe swetry i chodźcie razem z nami świętować nadejście babiego lata. 

  Przygotowaliśmy dla Was jesienne niespodzianki i warsztaty:

  15:00-16:00 Babie lato / teatr kamishibai oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych
  prowadzenie: Olga Stobiecka-Rozmiarek

  15:00-18:00 Piknik
  Zwierzęce mikro domki / warsztaty twórcze
  Jesienne porządki / porady ogrodnika
  Jesień na talerzu / wspólne gotowanie

  18:00 Zagi / koncert

  Babie lato

  W ogrodzie Mikro Domu Kultury zagości najmniejszy teatr świata – japońskie kamishibai. Jest to technika opowiadania, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty opowieści. Korzystając z tej techniki, przywitamy z Olgą złotą jesień na Naramkach. Będziemy snuć dobre historie, wspominać miłe wątki z lata. Opowieści zawekujemu, by karmiły nas, rozgrzewały i relaksowały jesienią, gdy coraz szybciej robi się ciemno.

  Na spotkanie przynieście ze sobą przedmioty-wspomnienia z wakacji! Opowiadaniu baśni będą towarzyszyć warsztaty tworcze pt.: „WuElWu” – Wekowanie Letnich Wspomnień.

  Olga Stobiecka-Rozmiarek – animatorka, edukatorka, aktywistka, trenerka dramy stosowanej. Tworzy autorskie programy dla i z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi. Jej pasją i narzędziem pracy jest teatr i różne jego formy. Czerpie głównie z dramy stosowanej, teatru forum, ruchu, tańca i plastyki. Mieszka na Naramowicach.

  Ogrodowe Abecadło: jesienne porządki

  Nasz niezastąpiony ogrodnik, Bartek, bedzie udzielał ogródkowych porad i pomoże nam zatroszczyć się o naszych mniejszych, zwierzęcych braci – stworzymy dla nich „jesienno-zimowe mikro domki".

  Jesień na talerzu

  Zgodnie z naszą mikro tradycją, nie zabraknie smakowitych przekąsek, a część z nich zrobimy podczas wspólnego gotowania! Królować będą pomidory, papryka, dynia i śliwki. Wykroimy różne sałatki na długie, jesienne wieczory. A dla zmarzniętych lub spragnionych – kubek ciepłej herbaty z cytryną.

  Koncert ZAGI

  Na zakończenie zanurzymy się w świecie artystki, która zagra specjalny, akustyczny koncert w naszym ogrodzie.
  Zagi to wokalistka o niezwykłej barwie głosu, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Nie rozstaje się ze swoimi instrumentami: gitarą i ukulele. Zabierze nas w podróż przez delikatne, liryczne utwory po odważne, rockowe brzmienia. Swój debiutancki album wydała w Warner Music Poland; występowała m.in. z Pawłem Domagałą.

  Wstęp wolny!

  Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Poznania