Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria
  • Pokój jest jak pokrzywa!

    Urtica dioica – pozornie niedoceniona i niedostrzegalna pokrzywa zwyczajna jest pomostem między człowiekiem a naturą. W swojej nazwie zawiera dwoistość natury. Mimo wielu pożytecznych zastosowań i dobroczynnych w działaniu efektów, kojarzy się często z nieprzyjemnym doznaniem. Rozdarta między społeczeństwem i swoją dziką stroną. Jest w stanie rozkwitnąć w nieprzyjaznych warunkach, tak jak idea pokoju i wolności może szeroko rozkwitnąć z pojedynczej myśli niczym pielęgnowane z troską ziarno. Czy możliwe jest przeanalizowanie zagadnienia pokoju, ucząc się od świata roślin i badając życie tej społeczności? Czy możliwe jest przeanalizowanie zagadnienia pokoju, ucząc się od świata roślin i badając życie tej społeczności?

    Autorami projektu są studenci z Wydziału Bilogii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i studentci Kierunku Wzornictwo w School of Form w Poznaniu, a opiekunami projektu są eksperci z Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa „Inspekt” oraz wykładowcy School of Form.

    Podczas wernisażu będzie można spróbować potraw z pokrzywy, które powstaną podczas wydarzenia Pokrzywa w pięciu smakach.