Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Partytura dla pokoju, grafika: Mateusz Pascal Łotocki & Maria Dondajewska
GaleriaPartytura dla pokoju, grafika: Mateusz Pascal Łotocki & Maria Dondajewska
 • Wielki finał 10-dniowych propokojowych działań. W otwartej przestrzeni Cytadeli, miejscu naznaczonym historią walk zbrojnych, usiądź dla pokoju w tłumie poznaniaków – i posłuchaj. Zbiorowe milczenie wielokrotnie okazywało się silniejsze i skuteczniejsze niż walka okrzykami i hasłami.

  W Białorusi, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, a także w Poznaniu – podczas milczącego protestu w obronie mniejszości islamskiej – akty solidarności budowały wspólnotę, poczucie wsparcia i biernego oporu wobec agresorów.

  Wspólnej medytacji towarzyszyć będzie koncert: wykonanie rozpisanej graficznie Partytury dla pokoju. Każdy będzie mógł śledzić wędrówkę dźwięków, które zanim dotarły na Cytadelę przebyły długą drogę z krajów swoich wykonawców: Gruzji, Ukrainy, Indii, Rosji…

  Stań się częścią wielu, którym zależy na pokoju na świecie. Dziś, jutro i gdy dorośnie kolejne pokolenie.

  Wydarzenie będzie miało dwie odsłony w formie dwóch dwugodzinnych koncertów. Wolisz medytować w gronie rodzinnym, w południe, w promieniach słońca i dziennej aktywności? A może wybierasz termin wieczorny, czuwając po zmierzchu, odpoczywając po całym dniu?

  Partytura dla pokoju została skomponowana przez muzyka Dawida Dąbrowskiego.

  Zobacz, jak dotrzeć na miejsce

 • Dawid Dąbrowski (Polska) – muzyk, kompozytor teatralny, autor instalacji dźwiękowych. Współorganizator festiwalu Gadafest. Aktualnie tworzy projekty audiowizualne: “resmover”, “Foton Bombers”, “Eternit”, “Dąbrowski/Mańko”, “Junosty”, "Drogi Krajowe".

  Giorgi Beżuaszwili (Gruzja) – flecista i gitarzysta, przyjaciel i wierny kompan Pana Gara. Najbardziej lubi to co łączy ludzi, czyli kuchnię i muzykę.

  Ostap Mańko (Ukraina) – skrzypek działający w obszarach muzyki akademickiej, nowej, elektroakustycznej, improwizowanej. Absolwent Akademii Muzycznej im. M. Łysenki we Lwowie. Obecnie pracuje w Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej.

  Mandar S Purandare (Indie) – wykładowca języka Hindi na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Muzyk, aktor, tłumacz, wielbiciel kwiatów, przyrody, ludzi i life & co.

  Viktoria Kuklasińska (Rosja) – saksofonistka, pianistka i śpiewaczka. Przedmatka jak mówi mój mąż (bo spodziewamy się dziecka), hobbystycznie muzyk i artysta w ścianach domu.


  Kompozycja i koncepcja: Dawid Dąbrowski
  Projekt graficzny: Mateusz Pascal Łotocki