Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. T. Szyberski, archiwum własne
Galeriafot. T. Szyberski, archiwum własne
  • Historyczkę sztuki i fotografa zafascynowała historia zbudowanego w czynie społecznym Parku Cytadela. Postanowili zebrać z rodzinnych albumów poznanianek i poznaniaków zrobione tam w ciągu ostatnich kilku dekad zdjęcia. Na wystawie w przestrzeni klatek schodowych jednego z bloków na Winogradach zestawią je ze współczesnymi fotografiami. Celem projektu jest uzupełnienie skomplikowanej historii politycznej Cytadeli o jej historię społeczną – wspomnienia budowniczych oraz użytkowników.

    Być może w dzieciństwie fotografowaliście się tu z plenerowymi rzeźbami lub przychodziliście na niedzielne spacery? Może Wy, Wasi rodzice lub dziadkowie uczestniczyliście w odbywających się tu czynach społecznych i oficjalnych uroczystościach państwowych? Może pamiętacie akcje sadzenia drzew albo chcielibyście podzielić się wspomnieniami o powojennej historii Parku? Obejrzyjcie wspomnienia mieszkanek i mieszkańców Poznania oraz skorzystajcie z okazji do podzielenia się swoimi historiami.

    Wernisaż wystawy 28 czerwca o 17:30.