Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Żdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów Katarzyny Różniak
GaleriaŻdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów Katarzyny Różniak
 • Historyczkę sztuki i fotografa zafascynowała historia zbudowanego w czynie społecznym Parku Cytadela. Postanowili zebrać z rodzinnych albumów poznanianek i poznaniaków zrobione tam w ciągu ostatnich kilku dekad zdjęcia. Na wystawie w przestrzeni klatek schodowych jednego z bloków na Winogradach zestawią je ze współczesnymi fotografiami. Celem projektu jest uzupełnienie skomplikowanej historii politycznej Cytadeli o jej historię społeczną wspomnienia budowniczych oraz użytkowników.

  Być może w dzieciństwie fotografowaliście się tu z plenerowymi rzeźbami lub przychodziliście na niedzielne spacery? Może Wy, Wasi rodzice lub dziadkowie uczestniczyliście w odbywających się tu czynach społecznych i oficjalnych uroczystościach państwowych? Może pamiętacie akcje sadzenia drzew albo chcielibyście podzielić się wspomnieniami o powojennej historii Parku?

  Zdjęcia dostarczyć można na trzy sposoby:

  – zostawić w biurze Osiedlowego Domu Kultury „Słońce” (prosimy o opisanie zdjęć hasłem „GENERATOR MALTA”)
  – przesłać na e-mail: kolektywczynspoleczny@gmail.com
  – lub zadzwonić: 661 033 322 – przyjdziemy porozmawiać i wykonać skany

  Wystawa dostępna dla zwiadzających w terminie 28-30 czerwca.

 • Kolektyw Czyn Społeczny (Katarzyna Różniak i Tytus Szabelski) bada przestrzenie publiczne powstałe w ramach obowiązkowych czynów społecznych w PRL oraz współczesny potencjał kolektywnej pracy na rzecz wspólnoty.