Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria
  • Zapraszamy na pierwszy w Poznaniu pokaz filmu „Strażnicy Ziemi”. Wstęp wolny!

    14 dni, ponad 20 tys. negocjatorów, 195 państw, tysiące krzyżujących się interesów i jeden –zaakceptowany przez wszystkich – tekst, który musi powstać… Paryski szczyt klimatyczny z 2015 roku widziany okiem reżysera Filipa Antoniego Malinowskiego to fascynująca i skomplikowana układanka, a chwilami wręcz trzymający w napięciu film akcji.

    Reżyser dokumentu pozwala nam zajrzeć za kulisy paryskiej konferencji klimatycznej z 2015 roku. Ukazuje mechanizmy, jakimi rządzą się negocjacje prowadzone na globalnym poziomie, obnaża ukryte interesy ekonomiczne części państw, ale przede wszystkim: daje głos bardzo wielu stronom światowej dyskusji o klimacie i jego zmianie. Podczas szczytu w Paryżu udało się osiągnąć historyczne porozumienie w sprawie działania na rzecz ograniczenia wzrostu temperatury na świecie.

    Przez film przeprowadzają widza niezwykli bohaterowie: doświadczony, reprezentujący Bangladesz ekspert Saleemul Huq czy charyzmatyczna Christina Figueres, Sekretarz Wykonawczej Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (UNFCCC).

    Pokaz filmu odbywa się w ramach programu Akademia Miasta i jest częścią projektu „Szkoła widza”, finansowanego z budżetu Miasto Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Partnerem wydarzenia jest WATCH DOCS.

    ***

    Akademia Miasta jest interdyscyplinarnym kursem dla artystek, aktywistów, edukatorek, badaczy – wszystkich zainteresowanych refleksją nad przyszłością miast wobec zmian klimatu oraz artystycznymi, edukacyjnymi i społecznymi działaniami dla ich ludzkich i nieludzkich mieszkańców. To edukacyjny program Fundacji Malta przygotowany przez Michała Czepkiewicza, Mateusza Nowackiego i Joannę Pańczak. Spotkania odbędą się pomiędzy 12 października a 8 grudnia w Poznaniu.

    W trakcie pięciu weekendowych zjazdów uczestnicy będą spotykać się z naukowcami i twórczyniami, by poznawać, projektować i testować narzędzia oraz czytać i rozmawiać o relacjach miasta, natury i człowieka. Akademia to połączenie teorii z praktyką – w planach znajdują się zarówno wykłady, zajęcia warsztatowe, czytanki, pokazy filmowe, spacery oraz praktyczne działania w przestrzeni miejskiej. Sprawdź zagadnienia, które zostaną poruszone podczas spotkań.

    Zakończeniem dwumiesięcznego kursu będzie stworzenie prototypów projektów dla przestrzeni publicznej, związanych z ekologiami relacji. Istnieje szansa, że projekty powstałe w ramach Akademii Miasta zostaną zrealizowane w 2020 roku. „Mozaika z pamięci” (2018) oraz „Kopernik na podsłuchu” (2019), zaprojektowane podczas dwóch poprzednich edycji, zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz wsparciu Fundacji Malta.

  • reżyseria: Filip Antoni Malinowski
    zdjęcia: Attila Boa, Emmanuel Cappellin, Jakob Fuhr , Florian Lampersberger, Filip Antoni Malinowski, Börres Weiffenbach
    montaż: Frank Brummundt
    produkcja: Soleil Film