Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. M. Zakrzewski
Galeriafot. M. Zakrzewski
 • OSTATNI DZWONEK

  14:00–16:00 NARADA OBYWATELSKA O EDUKACJI

  Narady Obywatelskie o Edukacji to bezpośrednie – prowadzone twarzą w twarz – rozmowy nauczycieli, uczniów, rodziców i przedstawicieli samorządu na temat tego, jakiej szkoły i jakiej edukacji chcemy w Polsce. Jak podkreślają ich inicjatorzy (grupy JaNauczyciel i Protest!): „Kształt edukacji jest formą umowy społecznej, która angażuje wiele środowisk i powinna być wypracowywana razem z nimi”. Od kwietnia debaty są organizowane oddolnie w całej Polsce. W ramach Malty odbędzie się finał akcji i największa jak dotąd debata na 25 stolików.

  16:00–16:45 PIRAMIDA WIEDZY: POKAZ EKSPERYMENTALNY FIZYCZNO-CHEMICZNY

  Pokaz przygotowany przez grupę 200 bez bólu, którą tworzą uczniowie poznańskich liceów. Fizyka i chemia poza tablicą i szkolną ławką. Twórcy udowodnią, że lekcyjne 45 minut można zamienić w czas pełen fascynujących doświadczeń.

  200 bez bólu jest częścią projektu Pokojowy Narzędziownik

  17:00–19:00 OSTATNI DZWONEK

  Strajk nauczycieli trwał trzy tygodnie i budził skrajne emocje. W jakiej sprawie walczyli protestujący? Moralnej, politycznej, cywilizacyjnej? Jaka diagnoza polskiego szkolnictwa wyłania się z Narad Obywatelskich o Edukacji? Kim jest polski nauczyciel? Jaką rolę pełnił w przeszłości? Jak wspominamy naszych nauczycieli? O polskiej oświacie porozmawiają legendy polskiego szkolnictwa, czynni pedagodzy i ich wychowankowie: Małgorzata Dziewulska, Agnieszka Jankowiak-Maik (blogerka Babka od histy), Michał Merczyński, Laura Paluszkiewicz, Krzysztof Podemski, Anna Schmidt-Fic, Krystyna Starczewska, 200 bez bólu. Prowadzenie: Karolina Lewicka.