Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Orkiestra Prowincjonalna
GaleriaOrkiestra Prowincjonalna
  • Sobotni wieczór na łazarskim skwerze przy akompaniamencie nietuzinkowej kapeli – tak będzie wyglądać finał Park(ing) Day Poznań 2019 na skwerze Eki z Małeki. O godzinie 18:00 siódmą edycję ulicznego święta w Poznaniu zakończy koncert Orkiestra Prowincjonalna!

    Orkiestra Prowincjonalna to kwartet nietypowy, który tworzą profesjonalni muzycy grający na niecodziennym instrumentarium: od tuby, perkusji, banjolele, trąbki przez śpiew, dziecięce dzwonki, megafon i wiertarkę, po tłuczone szkło.

    Utwory grane przez orkiestrę, to – poza kilkoma wyjątkami – własny repertuar. A jeśli muzycy sięgają już po twórczość innych poetów i kompozytorów, to są to wybory niebanalne, refleksyjne albo/i żartobliwe. Każda opracowana przez nich piosenka zyskuje nowy wymiar: czasem słowiański, czasem bałkański, a czasem… podwórkowy. Koncerty Orkiestry Prowincjonalnej zaskakują mnogością barw i pomysłowością wykonania. Żywa, pełna energii sekcja rytmiczna potrafi poderwać tłumy do tańca, a urokliwe i zapadające w ucho melodie łączą się z niebanalnym poetyckim słowem. Utwory przeplatają się tu z anegdotą i stand’upowym dowcipem.

    Park(ing) Day to uliczne święto, podczas którego mieszkańcy miast na całym na świecie zamieniają parkingi w przestrzenie aktywności sąsiedzkiej. W Poznaniu akcja po raz kolejny odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To będzie siódmy Park(ing) Day w naszym mieście! Więcej o tegorocznej edycji można przeczytać TUTAJ.

    Organizatorami Park(ing) Day są: Fundacja Malta, Miasto Poznań oraz Rada Osiedla Św. Łazarz. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Poznania.