Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Nástio Mosquito podczas Festivalu Malta 2018 / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaNástio Mosquito podczas Festivalu Malta 2018 / fot. Klaudyna Schubert
 • „»KARAOKE JEST TO DUPY!!!«. Tak, przez ostatnie 25 lat tak właśnie myślałem o tej pozaspołecznej aktywności.
  A teraz…
  Nie mam zespołu.
  Nie mam wstydu.
  Nie mam żadnych interaktywnych umiejętności. Mam w dupie aplauz. Tylko miłość…
  Mam coś, czym mogę się podzielić.
  Mam piosenki i z nimi najlepszy występ karaoke na świecie.
  Cóż…, miałbym, gdyby było to prawdziwe karaoke i gdybym faktycznie znał słowa piosenek.

  SŁUCHAJCIE! KARAOKE JEST SUPER!

  Ten występ to szczytna deklaracja naszych niekompetentnych manipulacji niedociągnięciami» epoki oświecenia« u zarania XXI w.”.

  Poznaj Nástio Mosquito:

  Nastąpiła zmiana godziny spektaklu odbywającego się w Centrum Kultury Zamek. Informujemy, że osoby, które zakupiły kupiły bilet na dzień 28 czerwca, mogą uczestniczyć w wydarzeniu z zakupionymi biletami.

  Istnieje również możliwość zwrotu biletu. Prosimy kontaktować się mailowo: support@goingapp.pl

 • Nástio Mosquito

  Twórca Idiomu „Armia jednostki / Army of the Individual”, pokaże na Malcie dwa premierowe projekty – audiowizualny happening inspirowany momentem narodzin oraz najlepszą sesję karaoke świata. Do Poznania zaprosił artystów z rozmaitych kulturowych i społecznych kontekstów. Jego twórczość będzie prezentowana w Polsce po raz pierwszy.

  Jeden z najbardziej wyrazistych i charyzmatycznych twórców pokolenia 30-latków w obszarze sztuk performatywnych i wizualnych. Tworzy zarówno projekty wideo, instalacje audiowizualne, jak i stand-upy, happeningi, zaangażowane politycznie performanse, w których wykorzystuje różne media – muzykę, obraz, tekst. „Bądź uważny” – mówi do nas w swoim tekście kuratorskim.

  Mosquito wciąga odbiorców swojej sztuki w intensywną wizualnie i językowo narrację. Miesza popkulturę, powierzchowność i absurdalny żart z refleksją nad konfliktami i realnymi zagrożeniami współczesnego świata. Wśród podejmowanych przez niego tematów są tożsamość, przemoc i kolonializm. Artysta zadaje niewygodne pytania, prowokuje, docieka – w tekście kuratorskim pyta: „Za co jesteś w stanie umrzeć?”.

  Urodził się w 1981 roku w Angoli, kwestie kolonialnych doświadczeń jego kraju i wojny, która trwała tam przez dekady są mu bliskie, choć od wielu lat mieszka w Europie. Swoją twórczość wystawiał m.in. w Tate Modern w Londynie, MoMA w Nowym Jorku, a także w muzeach, teatrach i na festiwalach w Belgii, Francji, Niemczech i Portugalii. Współpracuje również z instytucjami w Luandzie. Jego performance

  No.One.Gives.A.Mosquito’s.Ass.About.My.Gig otworzył tegoroczne Biennale w Wenecji.

  Poznaj Nástio Mosquito: