Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria
 • Cyberpunkowa powieść Williama Gibsona z 1984 r., będąca klasyką literatury science fiction, staje się pretekstem do opowiedzenia o współczesnym świecie. Kiedy powstała, była zaledwie wizją czekającej nas w przyszłości przerażającej dystopii. W ciągu 35 lat wizja stała się faktem. Zdominowanie rzeczywistości przez globalne korporacje, wykorzystanie technologii do zarządzania światem, w którym pojedynczy człowiek, otoczony komputerami i maszynami, ma coraz mniej do powiedzenia, w pewnym sensie dzieje się już dzisiaj. Hakerzy wykradający dane to stały element współczesnego pejzażu. Sieć danych, przesyłanych w każdej sekundzie w miliardach bajtów, tworzy cyberprzestrzeń, oplatającą dzisiaj cały świat. Przejście z realnego świata do cyberprzestrzeni – ze wszystkimi tego konsekwencjami – to już nie mrzonka wybujałej wyobraźni szalonego naukowca lub literackiego wizjonera, lecz doświadczenie, które staje się udziałem współczesnego człowieka.

  Reżyseria: Jacek Jabrzyk
  Muzyka: Dominik Strycharski
  Występują: Mirosława Żak, Paweł Smagała
  Współpraca: Teatr Zagłębia w Sosnowcu

  Czytanie towarzyszy debacie Wojny przyszłości. O nowych formach walki porozmawiają: Łukasz Kamieński, Agata Kaźmierska, gen. Jarosław Stróżyk. Prowadzenie: Michał Nogaś.
   

 • Jacek Jabrzyk

  Reżyser teatralny. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Opolskim oraz reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych). Studiował także Wiedzę o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Pracował m.in. w teatrach: Łaźnia Nowa w Krakowie, Dramatycznym w Wałbrzychu, Jaracza w Olsztynie, Horzycy w Toruniu, Bogusławskiego w Kaliszu, Solskiego w Tarnowie, Dramatycznym w Białymstoku, Miejskim w Gliwicach, Zagłębia w Sosnowcu, a także w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, PWST we Wrocławiu. Reżyserował sceniczne czytania tekstów, współpracował z teatrami niezależnymi w Polsce i Berlinie. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od września 2018 r. jest dyrektorem artystycznym Teatru Zagłębia w Sosnowcu.