Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert
 • Zapraszamy na spotkanie z Nástio Mosquito! Już 22 maja możliwe będzie osobiste poznanie kuratora Idiomu „Armia jednostki / Army of the Individual”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:15 w sali teatralnej Collegium Maius.

  Nástio opowie o wojnie, pokoju, własnej interpretacji Armii jednostki, o sztuce i tworzeniu. Spotkanie poprowadzi Kasia Tórz, programerka festiwalu.

  Przed spotkaniem, Marta Krawczyk (koordynatorka pracy artystycznej) i Joanna Pańczak (kuratorka GENERATOR MALTA), w języku polskim opowiedzą o programie Malta Festival Poznań 2019!

  Rozmowa z Nástio odbędzie się w języku angielskim.

  Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

 • Nástio Mosquito to jeden z najbardziej wyrazistych i charyzmatycznych twórców pokolenia 30-latków w obszarze sztuk performatywnych i wizualnych. Tworzy zarówno projekty wideo, instalacje audiowizualne, jak i stand-upy, happeningi, zaangażowane politycznie performanse, w których wykorzystuje różne media – muzykę, obraz, tekst. „Bądź uważny” – mówi do nas w swoim tekście kuratorskim.

  Mosquito wciąga odbiorców swojej sztuki w intensywną wizualnie i językowo narrację. Miesza popkulturę, powierzchowność i absurdalny żart z refleksją nad konfliktami i realnymi zagrożeniami współczesnego świata. Wśród podejmowanych przez niego tematów są tożsamość, przemoc i kolonializm. Artysta zadaje niewygodne pytania, prowokuje, docieka – w tekście kuratorskim pyta: „Za co jesteś w stanie umrzeć?”

  Przeczytaj tekst kuratorski Nástio