Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Karolina Czarnecka, fot. Łukasz Przytarski
GaleriaKarolina Czarnecka, fot. Łukasz Przytarski
 • Karolina Czarnecka, autorka niezapomnianej interpretacji utworu The Tiger Lillies „Hera, koka, hasz, LSD” zagra piosenki z płyty „Solarium 2.0”, w miejscu o niezwykłej historii. Kontynuacja opowieści o Tinie śniącej swój wielkomiejski sen zabrzmi w ogrodzie największego z najmniejszych poznańskich domów kultury Lotaryńska 6. Mikro Dom Kultury. To będzie mikrokoncert w ogrodzie, bez tajemnic. Karolina podzieli się działką emocji i dźwięków z każdym, kto się na to otworzy. Bez sceny, bez świateł, bez scenografii wyczaruje sąsiedzkie spotkanie. Weź na koncert mamę, kolegę, chłopaka lub przypadkowego nieznajomego i posadź na kocu obok. Ma być miło, choć chwilami może być niewygodnie.Jak wypadną tu nostalgiczne historie o dorastaniu i radzeniu sobie w kapitalistycznej rzeczywistości? Czy Tina odnajdzie się na naramowickiej planecie? Sprawdźmy razem.

  PROGRAM WYDARZENIA

  17:00: premiera Mapy Sentymentalnej i spacer
  19:30: mini koncert: Karolina Czarnecka gra na Lotaryńskiej 6

  z cyklu: Mapy Sentymentalne

  Poznań pełen jest fascynujących życiorysów i miejsc, nie tylko tych odnotowanych w przewodnikach turystycznych, ale tych zapisanych w pamięci ludzi. Od 2018 roku Generator Malta mapuje pod ich kątem różne dzielnice. W trakcie kilku miesięcy spotkań, warsztatów i spacerów, zaproszeni badacze i artystki zbierają od mieszkańców i mieszkanek wspomnienia, legendy, archiwalne fotografie, trajektorie przemieszczania się, sensoryczne skojarzenia z miejscami. Z ich narracji tworzą mapy sentymentalne, w 2018 roku: os. Piastowskiego, os. Kopernika i Jeżyc, w 2019 roku: Naramowic, Wildy i Grunwaldu Północ. Na finał prowadzą performatywne spacery, podczas których przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a pamięć zbiorowa nakłada się na osobiste historie.

  Partnerzy: Mikro Dom Kultury, ZKZL, SP 48


   

 • Karolina Czarnecka

  Artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście. W 2014 roku artystka wydała EP-kę „Córka”, która została ciepło przyjęta przez słuchaczy. W kwietniu 2018 r. miał swoją premierę album „Solarium 2.0” – promowany singlami „Anaruk” i „Mój pokój” – będący swoistą kontynuacją opowieści rozpoczętej przez artystkę na debiutanckim krążku.