Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Gruwald Północ, fot. Bogdan Celichowski, dzięki uprzejmości rodziny Celichowskich i cyryl.poznan.pl
GaleriaGruwald Północ, fot. Bogdan Celichowski, dzięki uprzejmości rodziny Celichowskich i cyryl.poznan.pl
 • To się nie wydarzyło tak, bo wydarzyło się nie, a ja zapamiętałam to jeszcze dalej! Kto i jak, i co pamięta, i co można odkryć, śmiało poruszając się po Grunwaldzie? „Sprawdzimy międzypokoleniowe narracje, trwałe pęknięcia i zajrzymy w kilka trójkątów bermudzkich,tworzących kąty i kanty osiedla” – zapowiada badaczka, artystka działań wokół społeczności-przestrzeni, autorka mapy. Uczestnicy wyruszą na spacer korzeniami najważniejszych i najzwyczajniejszych miejsc grunwaldzkiego kosmosu.

  PROGRAM PIKNIKU NA OSIEDLU GRUNWALD PÓŁNOC

  16:00 – start
  17:00 – premiera MAPY SENTYMENTALNEJ i spacer jej śladami z AGNIESZKĄ CHLEBOWSKĄ
  18:30 – Osiedlowe Mistrzostwa Gry w Kapsle i Konkurs na Najlepszy Grunwaldzki Sernik*
  19:30 – DJ set ABC Przygody

  *Przynieś swój autorski sernik i wygraj festiwalową nagrodę!

  ponadto w programie organizowane przez SP 101 i Bibliotekę Raczyńskich F38:
  – skakanie w gumę
  – warsztaty z origami
  – robienia lasu w słoiku
  – tworzenia zakładek do książek
  –  zabawa z chustą
  –  malowanie na folii

  Partnerzy: Rada Osiedla Grunwald Północ, SP 101, Biblioteka Raczyńskich , WRK, CYRYL

  z cyklu: MAPY SENTYMENTALNE

  Poznań pełen jest fascynujących życiorysów i miejsc, nie tylko tych odnotowanych w przewodnikach turystycznych, ale tych zapisanych w pamięci ludzi. Od 2018 roku Generator Malta mapuje pod ich kątem różne dzielnice. W trakcie kilku miesięcy spotkań, warsztatów i spacerów, zaproszeni badacze i artystki zbierają od mieszkańców i mieszkanek wspomnienia, legendy, archiwalne fotografie, trajektorie przemieszczania się, sensoryczne skojarzenia z miejscami. Z ich narracji tworzą mapy sentymentalne, w 2018 roku: os. Piastowskiego, os. Kopernika i Jeżyc, w 2019 roku: Naramowic, Wildy i Grunwaldu Północ. Na finał prowadzą performatywne spacery, podczas których przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a pamięć zbiorowa nakłada się na osobiste historie.

 • Agnieszka Chlebowska

  Inicjatorka, trenerka, badaczka, artystka działań wokół społeczności-przestrzeni. Ukończyła wiedzę o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Artystyczny w Kaunas (Litwa). Finalistka ogólnopolskiego programu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” dla najciekawszych twórców w dziedzinie: animacja kultury w ramach którego powstał lokalny projekt „dzielnico” skierowany do dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Jeżyc. Trenerka teatralna, pracowała m.in. z mniejszością polską na Litwie. Trenerka warsztatów społeczno-artystycznych dla dzieci i młodzieży (m.in.w ramach programu Fab Lab Jarocin, Lato w Teatrze). Współpracuje m.in. z Galerią Tak, Centrum Kultury Zamek, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” jako Latająca Animatorka Kultury oraz Design Thinking Institute.

  Koncepcja wizualna mapy: Karolina Wojciechowska

  Absolwentka grafiki na UAP w Poznaniu, współautorka zinów i publikacji, współpracowniczka Fundacji Bęc zmiana, zajmuje się głównie kolażem i sitodrukiem. Jedna z autorek zina „Dziewczyństwo” (2017). Brała udział w wielu wystawach w Polsce i zagranicą. Członkini kolektywu muzycznego Życie na fali. Autorka projektów graficznych map sentymentalnych Generatora Malta 2018. Aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie.