
Paola wychowuje się w tradycyjnej – przynajmniej na pierwszy rzut oka – kolumbijskiej rodzinie. Walczy o miejsce dla siebie, młodej Latynoamerykanki, w świecie rządzonym przez stereotypy, przyzwyczajenia i utarte formy. Jej unikatowa, kobieca wizja świata kształtuje się w czasie serii małych kryzysów, pierwszych doświadczeń i starć z często niezrozumiałym otoczeniem. Czy na pozór banalne, codzienne wybory dokonywane przez odważną nastolatkę staną się sposobem na budowanie takiej przyszłości, na jaką od dawna zasługuje młode pokolenie?
Kurator i wstęp/wprowadzenie: Andrzej Marzec
Manifesty przyszłości na placu Wolności
„Manifesty przyszłości” to tegoroczne hasło programowe Pawilonu, przestrzeni poświęconej sztukom performatywnym i wizualnym, muzyce eksperymentalnej oraz działaniom partycypacyjnym.
Program Pawilonu skupia się na twórczości artystek i artystów oraz inicjatywach pokolenia wychowanego po transformacji ustrojowej, dla których XX w. jest epoką odległą, możliwą jedynie do wyobrażenia na podstawie przekazów medialnych i prowadzonych narracji.
Kolejny rok działalności Pawilonu rozpoczynamy pod hasłem „Manifesty przyszłości”, ponieważ czujemy, że ważną misją miejsca tworzonego przez zespół o pokoleniowo odmiennym doświadczeniu jest wytwarzanie alternatywnych wizji przyszłości oraz ich dyskutowanie. Chcemy odejść od postawy wyłącznie krytycznej i ciągłego zwracania się ku przeszłości – na rzecz zwrotu ku przyszłości. Wybieramy formę manifestów, które kryją w sobie ogromny twórczy potencjał i nie ograniczają naszej wyobraźni.
Podczas Malta Festival Poznań zespół Pawilonu prezentuje jeszcze dwa wydarzenia pod hasłem „Manifesty przyszłości”:
Manifesty przyszłości: Jak stworzyć jutro?
Manifesty przyszłości: 2001