Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria
 • Jaką przyszłość chcą współtworzyć przedstawiciele młodej generacji? Czy wierzą w możliwość zmiany? Dyskusja Manifesty przyszłości: Jak stworzyć jutro? będzie okazją do zbudowania międzypokoleniowej platformy dialogu o przyszłości: zarówno wyłaniających się zagrożeniach, jak i nadziejach, jakie dostrzegają przedstawiciele pokolenia przełomu XX i XXI w. Spotkanie będzie okazją do zamanifestowania potrzeb i pomysłów niezbędnych do sporządzenia narzędzi zmiany. Do udziału w dyskusji zaproszeni są młodzi ludzie – chociaż dopiero wchodzący w dorosłość, już aktywnie działający na rzecz klimatu, równości i ochrony praw obywatelskich, także w przestrzeni sztuki i popkultury.

  Manifesty przyszłości na placu Wolności

  „Manifesty przyszłości” to tegoroczne hasło programowe Pawilonu, przestrzeni poświęconej sztukom performatywnym i wizualnym, muzyce eksperymentalnej oraz działaniom partycypacyjnym.

  Program Pawilonu skupia się na twórczości artystek i artystów oraz inicjatywach pokolenia wychowanego po transformacji ustrojowej, dla których XX w. jest epoką odległą, możliwą jedynie do wyobrażenia na podstawie przekazów medialnych i prowadzonych narracji.

  Kolejny rok działalności Pawilonu rozpoczynamy pod hasłem „Manifesty przyszłości”, ponieważ czujemy, że ważną misją miejsca tworzonego przez zespół o pokoleniowo odmiennym doświadczeniu jest wytwarzanie alternatywnych wizji przyszłości oraz ich dyskutowanie. Chcemy odejść od postawy wyłącznie krytycznej i ciągłego zwracania się ku przeszłości – na rzecz zwrotu ku przyszłości. Wybieramy formę manifestów, które kryją w sobie ogromny twórczy potencjał i nie ograniczają naszej wyobraźni.

  Podczas Malta Festival Poznań zespół Pawilonu prezentuje jeszcze dwa wydarzenia pod hasłem „Manifesty przyszłości”:

  Manifesty przyszłości x Krótkie spięcia: Virus Tropical
  Manifesty przyszłości: 2001