Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria
 • Performans oparty na muzyce (live) i wizualnym doświadczeniu (VJ), będący owocem spotkania dwóch pokoleń: urodzonego w latach 90.pokolenia millennialsów oraz generacji po nich następującej, nazywanej pokoleniem Z i cyfrowymi tubylcami. Dla nich XX w. jest wyłącznie historią. Zwróceni ku przyszłości performerzy i performerki wspólnie zamanifestują własną wizję kształtującej się już teraz rzeczywistości jutra. Wydarzenie z cyklu Manifesty przyszłości.

  Manifesty przyszłości na placu Wolności

  „Manifesty przyszłości” to tegoroczne hasło programowe Pawilonu, przestrzeni poświęconej sztukom performatywnym i wizualnym, muzyce eksperymentalnej oraz działaniom partycypacyjnym.

  Program Pawilonu skupia się na twórczości artystek i artystów oraz inicjatywach pokolenia wychowanego po transformacji ustrojowej, dla których XX w. jest epoką odległą, możliwą jedynie do wyobrażenia na podstawie przekazów medialnych i prowadzonych narracji.

  Kolejny rok działalności Pawilonu rozpoczynamy pod hasłem „Manifesty przyszłości”, ponieważ czujemy, że ważną misją miejsca tworzonego przez zespół o pokoleniowo odmiennym doświadczeniu jest wytwarzanie alternatywnych wizji przyszłości oraz ich dyskutowanie. Chcemy odejść od postawy wyłącznie krytycznej i ciągłego zwracania się ku przeszłości – na rzecz zwrotu ku przyszłości. Wybieramy formę manifestów, które kryją w sobie ogromny twórczy potencjał i nie ograniczają naszej wyobraźni.

  Podczas Malta Festival Poznań zespół Pawilonu prezentuje jeszcze dwa wydarzenia pod hasłem „Manifesty przyszłości”:

  Manifesty przyszłości: Jak stworzyć jutro?
  Manifesty przyszłości x Krótkie spięcia: Virus Tropical