Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Jasmina Metwaly, archiwum własne
GaleriaJasmina Metwaly, archiwum własne
 • O życiu dobrze rozmawia się w kuchni. Międzykulturowe warsztaty kulinarne to inicjatywa, łącząca amatorki i amatorów gotowania pochodzących z krajów objętych konfliktami: Jemenu, Syrii, Ukrainy, Brazylii, z osobami pochodzenia polskiego. W ramach wspólnego przyrządzania potraw nie tylko poznamy wyjątkowe przepisy i tajniki różnych kuchni, lecz także wymienimy się doświadczeniami. Na finał do degustacji zaprosimy wszystkich, którzy przy wspólnym długim stole chcą dialogować o różnorodności i tolerancji.

  Zapisz się na wydarzenie!

  W cyklu Kuchnia z widokiem na pokój również:

  22.06 – Hacen Sahraoui

  23.06 – Iryna Panasiuk

  30.06 – Albaraa Alanesi i Paulina Kuntze

 • Jasmina Metwaly

  Córka Egipcjanina i Polki, artystka tworząca w Kairze i Berlinie, filmowczyni, współzałożycielka kolektywu Mosireen. Tworzy wideo i filmy. W swojej pracy twórczej używa różnych technik: skryptów, rysunków, wykładów, instrukcji i obrazów. Jej prace skupiają się na praktykach opartych o proces, który wywołuje swoisty efekt napięcia między uczestnikami i publicznością. Zajmując stanowisko obserwatorki / gawędziarza bada różne sposoby, w jaki owe obrazy przekraczają granice, jak zmienia się rola osoby stojącej za kamerą w zależności od opowieści i jak wpływa to na pamięć zbiorową.

  Prace Metwaly były wystawiane na międzynarodowych imprezach i festiwalach, w tym w Galerii Townhouse w Kairze, na IFFR - Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rotterdamie, Galerii Sfeir-Semler i Berlinale Forum Expanded.