Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Hacen Sahraoui, archiwum własne
GaleriaHacen Sahraoui, archiwum własne
 • O życiu dobrze rozmawia się w kuchni. Międzykulturowe warsztaty kulinarne to inicjatywa, łącząca amatorki i amatorów gotowania, pochodzących z krajów objętych konfliktami, o niestabilnej sytuacji politycznej lub migrantki i migrantów mieszkających na codzień w Poznaniu. Kucharze z zamiłowania pochodzą z Jemenu, Egiptu , Ukrainy i Angoli. W ramach wspólnego przyrządzania potraw nie tylko poznamy wyjątkowe przepisy i tajniki różnych kuchni, ale też wymienimy się doświadczeniami, porozmawiamy o kulturze, życiu codziennym i pokoju. Na finał, do degustacji zaprosimy wszystkich, którzy przy wspólnym, długim stole chcą dialogować o różnorodności i tolerancji.

  Zapisz się na wydarzenie!

  W cyklu Kuchnia z widokiem na pokój również:

  23.06 – Iryna Panasiuk

  29.06 – Jasmina Metwaly

  30.06 – Albaraa Alanesi i Paulina Kuntze

 • Hacen Sahraoui

  Francuski aktor z algierskimi korzeniami. W Polsce mieszka już ponad 10 lat. W tym czasie współpracował z teatrem Stacja Szamocin, Strefa Ciszy z Poznania, teatr Strefy WolnoSłowa. Grał również min. w serialu "Przepis na życie" gdzie wcielił się w postać kucharza Żylety. Bardzo odnalazł się w tej roli, gdyż prywatnie również bardzo lubi gotować. Hacen zaprasza do wspólnego gotowania, podczas tych warsztatów chciałby podzielić się smakami swojej kultury. Smakami, które nie tylko przywołują wspomnienie rodzinnego domu, ale mogą też zabrać w podróż do dalekiego Marghrebu.