Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Albaraa Alanesi, fot. Klaudyna Schubert
GaleriaAlbaraa Alanesi, fot. Klaudyna Schubert
 • O życiu dobrze rozmawia się w kuchni. Międzykulturowe warsztaty kulinarne to inicjatywa, łącząca amatorki i amatorów gotowania, pochodzących z krajów objętych konfliktami, o niestabilnej sytuacji politycznej lub migrantki i migrantów mieszkających na codzień w Poznaniu. Kucharze z zamiłowania pochodzą z Jemenu, Egiptu , Ukrainy i Angoli. W ramach wspólnego przyrządzania potraw nie tylko poznamy wyjątkowe przepisy i tajniki różnych kuchni, ale też wymienimy się doświadczeniami, porozmawiamy o kulturze, życiu codziennym i pokoju. Na finał, do degustacji zaprosimy wszystkich, którzy przy wspólnym, długim stole chcą dialogować o różnorodności i tolerancji.

  Zapisz się na wydarzenie!

  W cyklu Kuchnia z widokiem na pokój również:

  22.06 – Hacen Sahraoui

  23.06 – Iryna Panasiuk

  29.06 – Jasmina Metwaly

 • Albaraa Alanesi

  Przyjechał do Polski 6 lat temu na studia. Ożenił się z Polką, założył małą firmę. Od tego momentu poczuł, że jest gotowy włączyć się w różne działania służące lokalnej społeczności. Udziela się wolontaryjnie dokładnie tak samo jak robił to w swoim kraju - w Jemenie. Dzięki takiemu zaangażowaniu poznał lepiej samego siebie, odkrył swój talent muzyczny i zamiłowanie do gotowania, uczenia i wielu innych rzeczy. Najważniejsze dla niego jest szerzenie idei miłości i pokoju między ludźmi. Stara się znajdować i wskazywać ścieżki dialogu, tolerancji i wzajemnego szacunku pomiędzy różnymi grupami społecznymi.

  Paulina Kuntze

  Poznanianka, studiowała socjologię w Poznaniu i Humanitarian Aid w Warszawie. Od lat aktywnie działa w różnych organizacjach i grupach nieformalnych starając się nagłaśniać problemy osób zagrożonych wykluczeniem, narażonych na nietolerancję, przebywających na terenach ogarniętych wojną. Współzałożycielka między innymi grupy Humans of Aleppo i Poznańskiej Garażówki, od lat aktywnie działa w Stowarzyszeniu Lepszy Świat. Udziela się wolontaryjnie w Polsce i poza jej granicami.