Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Korona Poznania 2018, fot. Klaudyna Schubert
GaleriaKorona Poznania 2018, fot. Klaudyna Schubert
  • Zdobywanie szczytów poznańskich budynków stało się obowiązkową tradycją programu Generatora Malta. Podczas tegorocznej Korony Poznania spróbujemy wykorzystać podniebną perspektywę na miasto nie tylko po to, aby dokonać demokratyzacji niedostępnego na co dzień widoku. Nasz wysiłek nie ograniczy się wyłącznie do pokonania kilkudziesięciu stopni schodów lub kliknięcia guzika na najwyższe piętro w windzie. Dlatego w ramach piątej edycji miejskiej alpinistyki – razem z zaproszonymi gośćmi – chcemy Was zaprosić do „rozmów na szczytach”, które otworzą podchmurne widokowanie na wymyślanie nowych scenariuszy dla świata!
    Program: Mateusz Nowacki

    Partnerzy: PGK Centrum, Okrąglak, POSiR, Wydawnictwo Heterodox, Gosu

    24.06, PGK Centrum, ul. Marcelińska 90 / Widmo heterodoksji krąży po ekonomii! / zbiórka co 30 minut w holu PGK Centrum

    Karol Marks zyskał po 1989 roku łatkę Voldemorta „czarnej ekonomii”: stał się osobą, której nazwiska – pod groźbą socjalnego ostracyzmu – nie wypada wymawiać. Ale czy po kolejnych kryzysach neoliberalnej gospodarki i pogłębianiu się społecznych nierówności zwrot ku nieklasycznym orientacjom ekonomicznym nie stanowi szansy na wyjście ze sprzeczności kapitalizmu i możliwości stworzenia bardziej sprawiedliwych systemów gospodarczych? O tym, dlaczego myślenie heterodoksyjne w ekonomii zyskuje, coraz większą popularność oraz co oferuje destrukcja ekonomii klasycznej porozmawiamy z założycielem poznańskiego Wydawnictwa Heterodox Marcinem Czachorem.

    Prowadzenie: Marcin Czachor

    25.06, Okrąglak, ul. Mielżyńskiego 17 / W sieci miejskich danych / Zbiórka co 30 minut przed wejściem do Okrąglaka

    Dane, dane i jeszcze raz dane. Każdego dnia produkujemy ogromne ilości informacji, które są zapisywane, analizowane i upubliczniane, ale bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Podczas spotkania na tarasie Okrąglaka wspólnie z Arturem Brzyskim porozmawiamy o tym, dlaczego miasta, coraz częściej decydują się na udostępnianie zbiorów danych o mieście, ale przede wszystkim, co my – mieszkanki i mieszkańcy – możemy z tymi informacjami robić, aby uczynić nasze miasta lepszymi.

    Prowadzenie: Artur Brzyski

    29.06, Kopiec Wolności, ul. Wiankowa 2 / „Razem. Rytuały, zalety i zasady współpracy” / zbiórka co 30 minut przy bramie Kopca Wolności (od strony ul. abp Baraniaka)

    Światowej sławy historyk Yuval Noah Harari podkreśla, że człowiek dzięki umiejętności elastycznej współpracy na globalną skalę zdominował świat. Na szczycie poznańskiego Kopca Wolności opinię Harariego przetestujemy w praktyce! Korzyści, ale również trudności współpracy poddamy testom grając w gry wymagające kooperacji pomiędzy uczestnikami wydarzenia. Czy uda odnieść się Wam zwycięstwo? To już zależy wyłącznie od tego na ile będziecie chcieli ze sobą działać!

    Prowadzenie: GOSU


     

  • GOSU to gralnia, wypożyczalnia i sklep z grami planszowymi. Możemy pochwalić się kolekcją ponad 300 najlepszych tytułów, w które można u nas zagrać i wypożyczyć. Nasz zespół składa się z przemiłych ludzi, którzy z wielką chęcią pomagają w doborze gry oraz tłumaczą zasady, dbając o atmosferę idealną do grania.
    Lokal znajduje się przy ul. Rybaki 22, można skontaktować się z nami mailowo: kontakt@gosu.pl oraz telefonicznie: 534 936 255, a także poprzez media społecznościowe: FB oraz Instagram: @gosupoznan.


    Mateusz Nowacki

    Kulturoznawca, doktorant w Zakładzie Kulturowych Studiów Miejskich Instytutu Kulturoznawstwa UAM. Prowadzi badania w perspektywie kulturowych studiów miejskich. Interesuje się problematyką miejskiej ekologii politycznej, działań animacyjnych w przestrzeni miejskiej. Współpracuje z poznańskimi instytucjami kultury.

    Marcin Czachor 

    Aplikant adwokacki, absolwent wydziałów prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza (UAM) i Université Libre de Bruxelles (ULB). Od 2006 do 2012 roku związany z belgijską centralą związkową Confédération des syndicats chrétiens (CSC-ACV), gdzie organizował m.in. sekcję polskich pracowników sektorów budowlanego i sprzątającego. Stypendysta programu Global Labour University (GLU) organizowanego przez Międzynarodową Organizację Pracy. W ramach GLU studiował w Instytucie Ekonomii Uniwersytetu Stanowego w Campinas (Brazylia). Współorganizator poznańskiej Letniej Szkoły Ekonomii Heterodoksyjnej i założyciel Wydawnictwa Ekonomicznego Heterodox. Od 2018 zaangażowany w międzynarodowy ruch na rzecz pluralizmu w naukach ekonomicznych Rethinking Economics.
     

    Artur Brzyski

    Redaguje miejski portal badam.poznan.pl. Wierzy, że bez danych jest się kolejnym człowiekiem z opinią. Zasila więc danymi dyskurs o Poznaniu.