Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

ABC Przygody / fot. Mariusz Forecki, kulturaupodstaw.pl
GaleriaABC Przygody / fot. Mariusz Forecki, kulturaupodstaw.pl
 • Serwus! Tu Jędrek i Bartek. Po pierwsze jesteśmy kumplami, a po drugie od prawie dwóch i pół roku tworzymy duet dyskdżokejski ABC Przygody. Idea jest taka, że na organizowanych przez nas imprezach prezentujemy wyłącznie nadwiślańską muzykę rozrywkową. Żeby było trudniej, wszystko gramy z trzeszczących i „smażących” płyt winylowych. Oprawa muzyczna pikniku osiedlowego na Grunwaldzie będzie dla nas niewątpliwie nowym wyzwaniem. Tego dnia zaprosimy Was na sentymentalną podróż po ośce z muzyką, która mogła rozbrzmiewać z okien tych bloków podczas ich blisko sześćdziesięcioletniej historii. Znajdzie się więc miejsce dla przebojów festiwalowej estrady i pierwszych nagrań bigbitowych, duchologicznego popu i standardów rockowego boomu lat osiemdziesiątych, nie boimy się też telewizyjnych hitów dla najmłodszych czy nawet pewnej dawki polskiego reggae (ale tego dobrego).

  Przybywajcie na Grunwald Północ! Będzie można słuchać, będzie można tańczyć, będzie można wspominać.

  Partnerzy: Rada Osiedla Grunwald Północ, SP 101, Biblioteka Raczyńskich

  PROGRAM PIKNIKU NA OSIEDLU GRUNWALD PÓŁNOC

  16:00 – start pikniku
  17:00 – premiera mapy sentymentalnej i spacer z Agnieszką Chlebowską
  19:30 – koncert ABC Przygody

  Partnerzy: Rada Osiedla Grunwald Północ, SP 101, Biblioteka Raczyńskich, Wielkopolska Rada Koordynacyjna, CYRYL, Warsztat Terapii Zajęciowej Krzemień 

  z cyklu: MAPY SENTYMENTALNE

  Poznań pełen jest fascynujących życiorysów i miejsc, nie tylko tych odnotowanych w przewodnikach turystycznych, ale tych zapisanych w pamięci ludzi. Od 2018 roku Generator Malta mapuje pod ich kątem różne dzielnice. W trakcie kilku miesięcy spotkań, warsztatów i spacerów, zaproszeni badacze i artystki zbierają od mieszkańców i mieszkanek wspomnienia, legendy, archiwalne fotografie, trajektorie przemieszczania się, sensoryczne skojarzenia z miejscami. Z ich narracji tworzą mapy sentymentalne, w 2018 roku: os. Piastowskiego, os. Kopernika i Jeżyc, w 2019 roku: Naramowic, Wildy i Grunwaldu Północ. Na finał prowadzą performatywne spacery, podczas których przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a pamięć zbiorowa nakłada się na osobiste historie.

 • Dwóch muzycznych świrów, którzy nie mogą się zdecydować czy bardziej kochają się w Zdzisławie Sośnickiej czy w Halinie Frąckowiak. Od ponad dwóch lat rozkręcają szalone dyskoteki, na których serwują swoje ulubione polskie piosenki prosto z zajechanych czarnych płyt. Z nimi roztańczycie nogi w rytm numerów Skaldów, Kombi, Bajmu czy Varius Manx.

  Zobacz funpage zespołu ABC Przygody!