Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Katarzyna Chmura
Galeriafot. Katarzyna Chmura
 • Polpo Motel prezentuje elektroniczne, zimnofalowe wersje piosenek z repertuaru zespołu Gawęda. Na koncercie nie zabraknie największych przebojów, takich jak „A ja mam psa” czy „Grajmy w kolory”, ale pojawią się też piosenki mniej znane, zaskakujące, opowiadające o ciemniejszej stronie dzieciństwa.

  Zagrają:
  Olga Mysłowska – wokal, klawisze
  Daniel Pigoński – klawisze, automaty perkusyjne
  Paweł Lewoc – gitara, elektronika
  Marek Lewoc – bas, perkusja
  oraz chórek

 • Polpo Motel tworzą Olga Mysłowska – wokalistka i kompozytorka, oraz Daniel Pigoński – klawiszowiec i kompozytor. Ich piosenki, utrzymane w zimnofalowo-synthpopowej stylistyce, stanowią zderzenie surowego brzmienia syntezatorów, brudu vintage’owych automatów perkusyjnych i ekspresyjnego, hipnotyzującego wokalu. Wśród swoich inspiracji muzycy wymieniają elektronikę lat 80., filmy Davida Lyncha i estetykę campu. Krytyk Michał Mendyk określił Polpo Motel „połączeniem Kraftwerku z Antony and the Johnsons”.

  Występowali na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, takich jak: OFF Festival, Heineken Open’er, Songwriter Łódź Festiwal, Magnetofon, Lado w Mieście, Europe XXL (Francja).W 2008 r. ukazał się ich debiutancki album – Polpo Motel, a w październiku 2015 r. powrócili z drugim, bardziej dynamicznym krążkiem, zatytułowanym Cadavre Exquis (oba ukazały się nakładem wytwórni Lado ABC). Trzeci z kolei, Cadillac Hearse, miał swoją premierę 16 marca 2018 r

  Olga Mysłowska jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów. Związana z warszawską sceną muzyki alternatywnej oraz z teatrami Imkai Komuna//Warszawa. Kształciła się w kierunku śpiewu operowego, jednak na potrzeby Polpo Motel używa niskiego, nieoperowego głosu. Współpracowała m.in.: z Warszawską Orkiestrą Rozrywkową, Radkiem Dudą, Pawłem Szamburskim, Raphaelem Rogińskim, z którym nagrała współczesne wersje utworów Henry’ego Purcella, i Patrykiem Zakrockim, z którym współtworzy duet Nebular Noise, oraz z teatrami Imkai Komuna//Warszawa. Zajmuje się także tłumaczeniem książek i komiksów.

  Daniel Pigoński jest kompozytorem muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Zaczynał jako klawiszowiec zespołu Pustki. Współtworzył zespół Elektrolot, w którym współpracował z Bartkiem Weberem i Marią Peszek. Obecnie członek zespołów Bye Bye Butterfly, Der Father i Polpo Motel. Brał udział w projektach muzycznych z Marcinem Maseckim, Raphaelem Rogińskim, DJ Lenarem, Radkiem Łukasiewiczem oraz muzykami związanymi z wytwórnią Lado ABC. Zajmuje się również tworzeniem muzyki teatralnej, współpracował z Piotrem Cieplakiem, Michałem Borczuchem, Mają Kleczewską, Dorotą Kędzierzawską, Piotrem Lachmannem.