Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Kuba Więcek, fot. Marcin GIba
GaleriaKuba Więcek, fot. Marcin GIba
 • W skład Kuba Więcek Trio wchodzi trzech muzyków: Kuba Więcek (saksofon altowy, elektronika), Michał Barański (kontrabas, gitara basowa, konnakol), Łukasz Żyta (perkusja, glockenspiel). Do tej pory trio nagrało dwa albumy: nagrodzony Fryderykiem w kategorii debiut Another Raindrop (2017) i Multitasking (2019). Płyta jest poszerzeniem wcześniejszych eksploracji, których muzycy dokonywali na polu brzmienia, formy i znaczenia muzyki. Kuba Więcek tak mówi o pracy nad płytą: „Już w trakcie pierwszej trasy promującej nasz debiutancki album wiedziałem, że nadszedł czas na zmiany. Dzięki wszystkim podróżom, grając koncerty z Michałem i Łukaszem, poznałem ich nieco lepiej, co pomogło mi napisać utwory specjalnie pod ten konkretny zespół. Bardzo lubię rzucać nas na głęboką wodę, wyprowadzać ze strefy komfortu, próbować pomysłów danej chwili. Chcę, aby każda kompozycja, którą napiszę, miała w sobie coś wyjątkowego, co może ją odróżnić od pozostałych. Dużo czasu spędzam w podróży, poznaję nowych ludzi, słucham nowej muzyki – to inspiruje”. 

  Płyta atakuje nas od pierwszego utworu rytmem często poruszającym się pomiędzy muzyką z różnych części świata, a elektronicznym pulsacyjnym transem. 
  A melodia jak z piosenek Komedy sąsiaduje z hałasem nowojorskiej ulicy.
  (…) Artysta prowokuje naszą wyobraźnię różnymi śladami ścieżek, którymi właśnie podąża. Jak zwykle kilkoma równocześnie. Cóż – „Multitasking”. Idealna ścieżka dźwiękowa otaczającej nas rzeczywistości.
  Piotr Metz, dziennikarz muzyczny

 • Kuba Więcek – saksofonista i kompozytor. Mimo młodego wieku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w kraju. Absolwent Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Obecnie mieszka w Warszawie, studiuje w Akademii Muzycznej w Krakowie, regularnie koncertuje na całym świecie.

  Michał Barański studiował na WydzialeJazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W czasie studiów założył wraz z pianistą Pawłem Kaczmarczykiem formację K/B/D trio, z którą zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach jazzowych. W 2008 r. został wybrany przez czytelników „Jazz Forum” najlepszym kontrabasistą roku.

  Łukasz Żyta – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (1998). Współpracował m.in. z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Agą Zaryan, Grażyną Auguścik, Urszulą Dudziak. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i zagranicą. Nagrał ponad 50 płyt.