Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Piotr Nykowski
Galeriafot. Piotr Nykowski
 • Kabaret, stand-up, recital, w którym rzeczywistość przeplata się z marzeniami i ze snami. Maria Dąbrowska wciela się w postać wielkiej gwiazdy. Opowiada o 20 latach spędzonych w „czarnych salach”, roli matki, trudnym powrocie na scenę, uwielbieniu publiczności, trudach i radościach swojego zawodu. Wszystko to przedstawia z dystansem,nie uciekając od parodii, ironii i niecoegocentrycznegoekscentryzmu. Sednem spektaklu są zaskakujące aranżacje znanych przebojów z lat 80., m.in. Odkryjemy miłość nieznaną Alicji Majewskiej, Samba przed rozstaniem Hanny Banaszak, Diamentowa kula Lombardu, Gołębi puch Małgorzaty Ostrowskiej czy Szare miraże Maanamu.

  Każda z piosenek odkrywa inne oblicze Dąbrowskiej – od jej komicznej siły, po nieco poetycką melancholię. Nowego odczytania utworów podjął się Piotr Klimek, a na żywo wykonuje Jakub Fiszer (także w świetnych, pełnych humoru aktorskich scenach).

  Daniel Źródlewski, www.prestizszczecin.pl

 • Reżyseria: Maria Dąbrowska

  Współpraca dramaturgiczna: Jakub Skrzywanek

  Występują: Maria Dąbrowska, Kuba Fiszer

  Kierownictwo muzyczne: Piotr Klimek

  Premiera: 12.05.2018, Teatr Współczesny w Szczecinie