Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

Galeria
  • Miłość i nienawiść. Dwie skrajne postawy, emocje. Podczas gdy angielskie słowo „love” jest od dawna obecne w naszym życiu codziennym, to wyraz „hate” (oswojony, bo „spolszczony” jako „hejt”) pojawił się w naszej debacie publicznej dopiero niedawno. Co takiego się stało? Czy wbrew znanym tezom o cywilizowaniu się na przestrzeni wieków „popędu agresji” (Norbert Elias) nienawiść, przemoc, pogarda to zjawiska, które znowu zaczynają nam coraz bardziej zagrażać? Czy w czasach niepewności, lęku przed przyszłością, w dobie internetu i mediów społecznościowych da się jakoś okiełznać czy zrytualizować „hejt”?

    Nad tym zastanawiać się będą Przemysław Czapliński, antropolog literatury, Magdalena Filiks, aktywistka społeczna, Paweł Górzyński, dominikanin, teolog, Maja Staśko, pisarka i feministka. Debatę, która jest częścią projektu STOPHATE / POSTERSHOW poprowadzi socjolog, Krzysztof Podemski.