Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Alice Brazzit
Galeriafot. Alice Brazzit
 • „O początkach jednorożców wiemy niewiele. Wiedza o ich korzeniach zaginęła, gdy kolejne pokolenia ludzi następowały po sobie. Jak funkcjonuje w zbiorowej wyobraźni mitologiczna postać bez mitu, który zakłada i uzasadnia jej istnienie? Naszym oczom objawia się oto delikatny i wykorzeniony symbol. Chcę dać mu miłość, historię, wybór. Ja, Chiara Bersani, 98 cm wzrostu, samozwańcze ciało, mięśnie i kości jednorożca, wezmę odpowiedzialność za powitanie jego długotrwałego oszołomienia”.

 • Chiara Bersani to włoska aktorka i autorka działająca w dziedzinie sztuk performatywnych badająca zwłaszcza teatr i taniec współczesny. Zarówno jako performerka, jak i reżyser / choreograf porusza się w różnych językach i wizjach. Jej prace były prezentowane we Włoszech i w kilku krajach europejskich. Jako tancerka Chiara współpracowała z różnymi artystami, w tym z Alessandro Sciarronim, La Tristurą, Marco D’Agostin i Jérômem Belem. Zdobywczyni nagrody UBU dla najlepszej włoskiej aktorki/ performerki poniżej 35 roku życia. 

 • kreacja i wykonanie:
  Chiara Bersani

  dźwięk:
  F. De Isabella

  światło:
  Valeria Foti

  kierownik techniczny:
  Paolo Tizianel

  konsultacje dramaturgiczne:
  Luca Poncetta, Gaia Clotilde Chernetih

  trener ruchu:
  Marta Ciappina

  współpraca artystyczna:
  Marco D’Agostin

  stylizacja:
  Elisa Orlandini

  produkcja:
  Eleonora Cavallo

  wsparcie administracyjne:
  Chiara Fava

  dystrybucja i komunikacja:
  Giulia Traversi