Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Bogdan Cielichowski / archiwum www.cyryl.poznan.pl
Galeriafot. Bogdan Cielichowski / archiwum www.cyryl.poznan.pl
 • „Sprawdzimy międzypokoleniowe narracje, trwałe pęknięcia i zajrzymy w kilka trójkątów bermudzkich,tworzących kąty i kanty osiedla” – zapowiada badaczka, artystka działań wokół społeczności-przestrzeni, autorka mapy. Uczestnicy wyruszą na spacer korzeniami najważniejszych i najzwyczajniejszych miejsc grunwaldzkiego kosmosu.

  „Na finał spaceru – sentymentalna podróż muzyczna po ośce, prosto z trzeszczących płyt winylowych! Duchologiczny kolektyw didżejski ABC Przygody rozrusza blokowiskowe podwórka grunwaldzkiego fyrtla nadwiślańską muzyką rozrywkową: będą hity festiwalowej estrady i najlepsze bigbitowe nagrania, słodki pop i szlagiery rockowego boomu z nostalgicznych lat 80.oraz wiele innych dźwiękowych przyjemności. Przybywajcie tłumnie na Grunwald Północ! Będzie można słuchać, tańczyć i wspominać.”

  PROGRAM PIKNIKU NA OSIEDLU GRUNWALD PÓŁNOC

  16:00 – start
  17:00 – premiera MAPY SENTYMENTALNEJ i spacer jej śladami z AGNIESZKĄ CHLEBOWSKĄ
  18:30 – Osiedlowe Mistrzostwa Gry w Kapsle i Konkurs na Najlepszy Grunwaldzki Sernik*
  19:30 – DJ set ABC Przygody

  *Przynieś swój autorski sernik i wygraj festiwalową nagrodę!

  ponadto w programie organizowane przez SP 101 i Bibliotekę Raczyńskich F38:
  – skakanie w gumę
  – warsztaty z origami
  – robienia lasu w słoiku
  – tworzenia zakładek do książek
  – zabawa z chustą
  – malowanie na folii

  Partnerzy: Rada Osiedla Grunwald Północ, SP 101, Biblioteka Raczyńskich , WRK, CYRYL

  z cyklu: MAPY SENTYMENTALNE

  Poznań pełen jest fascynujących życiorysów i miejsc, nie tylko tych odnotowanych w przewodnikach turystycznych, ale tych zapisanych w pamięci ludzi. Od 2018 roku Generator Malta mapuje pod ich kątem różne dzielnice. W trakcie kilku miesięcy spotkań, warsztatów i spacerów, zaproszeni badacze i artystki zbierają od mieszkańców i mieszkanek wspomnienia, legendy, archiwalne fotografie, trajektorie przemieszczania się, sensoryczne skojarzenia z miejscami. Z ich narracji tworzą mapy sentymentalne, w 2018 roku: os. Piastowskiego, os. Kopernika i Jeżyc, w 2019 roku: Naramowic, Wildy i Grunwaldu Północ. Na finał prowadzą performatywne spacery, podczas których przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a pamięć zbiorowa nakłada się na osobiste historie.