Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

fot. Alexander Matthias Kosnopfl
Galeriafot. Alexander Matthias Kosnopfl
  • Anne Juren rozwijała Fantasmical Anatomy w ciągu ostatnich kilku lat. W Lessons poszerzyła obrazy ciała i jego granice, proponując tekstowy ruchomy krajobraz, włączając w niego wymiary poetyckie, fantastyczne, dyskursywne i wyobrażeniowe oraz umieszczając choreografię bezpośrednio w ciele widza. Każda lekcja jest spektaklem – prezentuje i eksploruje inną część ciała w kontekście pożądania, przez głos, pismo, zmysłowe ucieleśnienie, różne terapeutyczne praktyki cielesne i przez taniec.

  • Anne Juren, jest urodzoną w Grenoble choreografką, tancerką i performerką od lat mieszkającą i pracującą w Wiedniu. W 2003 roku, wspólnie z artystą wizualnym Rolandem Raagasem, założyła stowarzyszenie Wiener Tanz- und Kunstbewegung. Utwory choreograficzne i artystyczne Juren są pokazywane w teatrach i muzeach, na festiwalach i wystawach na całym świecie. W swojej pracy Anne Juren stara się konsekwentnie rozszerzać koncepcję choreografii. Eksploruje fizyczność, system sensoryczny, kinestezję i zmysłowość, kwestionując granice między prywatnym a publicznym. Anne Juren jest praktykiem Feldenkrais® od 2013 roku. Obecnie jest członkiem Komitetu Artystycznego programu Master in Choreography w DOCH (Sztokholm) i pisze pracę doktorską w Stockholm University of the Arts pod kierunkiem André Lepeckiego i Sandry Noeth.