Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

archiwum „Czasu Kultury”
Galeriaarchiwum „Czasu Kultury”
  • Redakcja „Czasu Kultury” zaprasza na „Współczytnik” pod hasłem „Geografia empatii”. Czy odpowiedzią na opisywaną przez badaczy globalną „geografię gniewu” – skierowanego przeciw grupom mniejszościowym – może stać się ponadlokalna empatia? Jak działać na jej rzecz w Polsce, gdzie media oraz polityka głównego nurtu promują postawy ksenofobiczne i antyuchodźcze, bazując na narodowo nasyconym pojęciu dumy? Jak wygląda mapa działań na rzecz uchodźców w Polsce? Jak to jest być innym?

    Pisma mówione nie są nowością – z historycznych artefaktów należałoby wymienić choćby „NaGłos” i „Struktury trzecie”. Ba! Powiedzieć, że czasopisma są do czytania, to jakby powiedzieć, że sznurówki są od tego, aby się rozwiązywały. Ale „Czas Kultury” chce się czytać! Również: chce się czytać inaczej. Czas chce głos. Ze swoimi czytelnikami (bo głos im oddajemy), głośno (bo mówimy o sprawach, o których nie należy szeptać), publicznie (bo czynność lektury jest pracą na rzecz lepszych siebie i lepszego społeczeństwa). Czas na głos!

    „Czas Kultury” jest jedynym, kiedyś drugoobiegowym, nieprzerwanie ukazującym się od 1985 roku czasopismem kulturalnym w Polsce. Obecnie należy do najpoważniejszych czasopism naukowych, prezentujących także prozę, poezję i sztukę. Jego wydawcą jest poznańskie Stowarzyszenie Czasu Kultury.

    prowadzący: Waldemar Kuligowski, redaktor naczelny „Czasu Kultury”