Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

„Całe życie w dresach”, fot. A. Krotofil
Galeria„Całe życie w dresach”, fot. A. Krotofil
  • Spektakl Całe życie w dresach to próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego czasem słyszy od znajomych: „Justyna, ty w ogóle nie wyglądasz na matkę niepełnosprawnego dziecka”. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.
    Spektakl Całe życie w dresach został wybrany spośród 224 zgłoszeń do finału Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best OFF”. Otrzymał wyróżnienie na OFTeN– Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2017 roku „za ukazanie siły teatrów non-fiction”.

    Ba-Ku Teatr powstał w 2009 r. w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak fundacja Ba-Ku Teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Z Ba-Ku Teatrem współpracują m.in. aktorzy-imigranci: Hiszpanka Eva Rufo, Francuz arabskiego pochodzenia Hacen Sahraoui, pisarz i działacz LGBT Bartosz Żurawiecki i aktywistka na rzecz osób z niepełnosprawnościami Justyna Tomczak-Boczko. Liderem teatru jest Przemek Prasnowski, aktor i reżyser, dla którego kluczowym tematem artystycznych realizacji jest spotkanie z Innym. Bohaterami spektakli Ba-Ku Teatru są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem. 

    Nastąpiła zmiana daty i godziny spektaklu. Informujemy, że osoby, które zakupiły kupiły bilet na dzień 27 czerwca, mogą uczestniczyć w wydarzeniu z zakupionymi biletami.

    Istnieje również możliwość zwrotu biletu. Prosimy kontaktować się mailowo: support@goingapp.pl