Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

w każdym dostrzec człowieka, archiwum zespołu
Galeriaw każdym dostrzec człowieka, archiwum zespołu
  • Grupa licealistek, której celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji i nietolerancji przez oddanie głosu różnym grupom narażonym na wykluczenie. Pokój globalny zaczyna się od lokalnego. Wykorzystując nietypowy performance, dyskusję, instalację do budowania spokoju czy warsztaty dla najmłodszych, zastanowią się, czy różnorodne społeczeństwo może stworzyć wspólnotę. Czy różnice między odmiennymi grupami i osobami mogą być narzędziem do budowania wzajemnych relacji, opierających się na zrozumieniu i pokoju wewnętrznym w każdym człowieku?

    Dla dzieci:
    Seria zajęć dla dzieci w wieku od 4-10 lat. Zabawy i gry pokazujące, że pokój jest zadaniem domowym każdego z nas. Każdy, bez względu na wiek, musi zadbać o pokój, zaczynając od własnych rodziców, dziadków i kolegów czy koleżanek. Zajęcia grupowe pokażą, że nawet najmniejszy gest ma znaczenie, a pokój to nie tylko czas bez bitwy, kłótni czy napięcia, ale głównie czas spędzony z rodziną w miłej atmosferze, bo od małego pokoju zaczyna się pokój światowy.

    WYDARZENIE W RAMACH CYKLU POKOJOWY NARZĘDZIOWNIK

    Projekt współtworzony z grupami licealistów i licealistek, na co dzień zaangażowanych na różnych polach aktywizmu. Inicjatywy, w których obrębie działają, stworzyli sami z potrzeby mówienia o rzeczach, które są dla nich istotne i które bezpośrednio dotyczą ich życia. Są odważne_ni, świadome_i i zdeterminowane_ni, aby pokazać wszystkim, że młodzi są w naszym mieście nieobojętni na sprawy dziejące się wokół nich.