Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

21 - 30/06/2019

w każdym dostrzec człowieka, archiwum zespołu
Galeriaw każdym dostrzec człowieka, archiwum zespołu
  • Grupa licealistek, której celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji i nietolerancji przez oddanie głosu różnym grupom narażonym na wykluczenie. Pokój globalny zaczyna się od lokalnego. Wykorzystując nietypowy performance, dyskusję, instalację do budowania spokoju czy warsztaty dla najmłodszych, zastanowią się, czy różnorodne społeczeństwo może stworzyć wspólnotę. Czy różnice między odmiennymi grupami i osobami mogą być narzędziem do budowania wzajemnych relacji, opierających się na zrozumieniu i pokoju wewnętrznym w każdym człowieku?

    Przygotowujemy happening, czyli bardzo dynamiczne narzędzie do zmiany perspektywy myślenia. Głównym celem jest pokazanie, że grupy społeczne są jedną wspólną całością i w unikatowy sposób dopełniają się. Tak, jak podczas wszystkich działań projektowych staramy się zarazić chęcią do poznawania drugiego człowieka, skupiając się na podobieństwach, a nie różnicach między ludźmi. Każdy bez wyjątku jest idealnym uczestnikiem naszego happeningu, każdy przechodzień, widz czy słuchacz ma możliwość osobistego zaangażowania się w burzenie stereotypowych granic i murów między grupami społecznymi, by na własnej skórze przekonać się, że inny nie znaczy gorszy a tak naprawdę im bardziej różny tym ciekawszy.

    WYDARZENIE W RAMACH CYKLU POKOJOWY NARZĘDZIOWNIK

    Projekt współtworzony z grupami licealistów i licealistek, na co dzień zaangażowanych na różnych polach aktywizmu. Inicjatywy, w których obrębie działają, stworzyli sami z potrzeby mówienia o rzeczach, które są dla nich istotne i które bezpośrednio dotyczą ich życia. Są odważne_ni, świadome_i i zdeterminowane_ni, aby pokazać wszystkim, że młodzi są w naszym mieście nieobojętni na sprawy dziejące się wokół nich.